REKLAMA

Nietypowe objawy chorób nerek cd

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
11-03-2021 14:30 (Powtórka: 08-11-2021)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:45 min.
Udostępnij:

Dziś Światowy Dzień Nerek. Na przewlekłą chorobę nerek choruje w Polsce ponad 4 miliony osób, z tego 90 procent o tym nie wie. Jest ona chorobą podstępną. Może całe lata nie dawać objawów. A gdy się ujawnia, nerki już ledwo pracują. Czasami objawy choroby są mylące, można je łatwo zignorować lub powiązać z innymi schorzeniami. Wczoraj powiedziałam o kilku. Dziś ciąg dalszy. Jednym z nim jest suchość skóry, wysypka i nieprzyjemne swędzenie skóry. Dzieje się tak ponieważ niewłaściwie funkcjonujące nerki mogą powodować gromadzenie się toksyn. Nerki nie są w stanie utrzymać prawidłowej równowagi składników mineralnych i składników odżywczych we krwi, a to odbija się na naszej skórze. Rozwiń »
Jednym z powikłań choroby nerek jest niedokrwistość, która może powodować osłabienie, problemy z koncentracją uwagi i ciągłe zmęczenie. Raczej nie kojarzymy tego z nerkami.
Innym objawem, które laik nie kojarzy z chorobą nerek są obrzęki; najczęściej na nogach i na twarzy. Człowiek jest po prostu spuchnięty. Przyczyną też jest to, że źle pracujące nerki nie eliminują skutecznie toksyn z organizmu.

Ale uwaga: obrzęk kończyn dolnych może być również objawem chorób serca, chorób wątroby i przewlekłych problemów żył kończyn dolnych. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dobry Ewa Podolska dziś światowy dzień ne na przewlekłą chorobę nerek choruje w Polsce ponad 4 000 000 osób z tego 90% o tym nie wie jest chorobą podstępną może całe lata nie dawać objawy, gdy się jawnie nerki już ledwo pracuje czasami objawy choroby są mylące można je łatwo zignorować lub powiązań z innymi schorzenia, czyli powiedziałem o kilku fuzji dziś ciąg dalszy jednym z nich jest suchość skóry wysypka nieprzyjemne Rozwiń » swędzenie dzieje się tak, ponieważ niewłaściwie funkcjonujące nerki mogą powodować gromadzenie się toksyn nerki nie są w stanie utrzymać prawidłowej równowagi składników mineralnych i składników odżywczych we krwi, a to odbija się naszej skórze jednym z powikłań choroby nerek jest niedokrwistość, która może powodować osłabienie problemy z koncentracją uwagi ciągłe zmęczenie raczej nie kojarzymy tego nerka innym objawem, które light nie kojarzy z chorobą nerek są obrzęki najczęściej na nogach na twarz człowiek jest protestu spuchnięte przyczyną jest też to, że źle pracujące nerki nie eliminują skutecznie toksyny organizm, ale uwaga uwaga obrzęk kończyn dolnych może być również objawem chorób serca wątroby i przewlekłych problemów żył kończyn dolnych przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po 1435 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA