REKLAMA

Co sami możemy zrobić dla naszych nerek

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
12-03-2021 14:30 (Powtórka: 09-11-2021)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:31 min.
Udostępnij:

Co zwiększa ryzyko zapadnięcia na chorobę nerek ? Rozwiń »
Na pewno wiek.
Większość pacjentów u których rozpoznaje się schyłkową niewydolność nerek to osoby po 65 roku życia.

Jeśli idzie płeć to mężczyźni nieznacznie częściej chorują na przewlekłe zapalenie nerek. Kobiety za to częściej chorują na zapalenie układu moczowego.
Na płeć i wiek wypływu nie mamy, ale na to co jemy - tak
Ryzyko zwiększa przede wszystkim zła dieta: za dużo solimy i jemy za dużo białka.
Także za mało pijemy .
Co najmniej o pół litra. Robiono badania, które pokazują, że dzieci które nie piją rano płynów, w szkole mają gorszą koordynację i gorszą koncentrację. Czyli gorzej się uczą. Badania te były robione we Francji - tam większość dzieci idzie do szkoły, nie pijąc rano płynów, nie uzupełniając tego co straciły w nocy. Ciekawe jak jest w Polsce ?

Tak naprawdę to każdy dzień powinniśmy zacząć od wypicia co najmniej szklanki wody.
A poza tym od 35 roku życia róbmy sobie raz w roku badanie moczu i poziomu kreatyniny. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska co zwiększa ryzyko zapadnięcia na chorobę nerek na pewno wiek większość pacjentów, których rozpoznaje się z Bukową niewydolność nerek to osoby po sześćdziesiątym piątym roku życia jeśli płeć mężczyźni nieznacznie częściej chorują na przewlekłe zapalenie nerek kobiety za to częściej chorujemy zapalenie układu moczowego na płeć wiek wpływu nie ma, ale na to co jemy już tak ryzyko zwiększa przede wszystkim Rozwiń » zła dieta za dużo solimy i jemy za dużo białka także za mało pije w co najmniej o pół litra zrobiono badania, które pokazują, że dzieci, które nie pił rano płynów w szkole mają gorszą koordynacji gorszą koncentrację, czyli godzi się uczą badania te były robione we Francji tam większość dzieci do szkoły nie pijąc rano płynów nie uzupełniany z tego co straciły w nocy ciekawe jak jest w Polsce tak naprawdę każdy dzień powinniśmy zacząć od picia co najmniej szklanki wody, a poza tym od 3005. roku życia róbmy sobie rokrocznie badanie moczu i poziom kreatyniny więcej choroba nerek dowiedzą się państwa w audycji u TOKtora zaprasza na niedziele godzina szesnasta przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA