REKLAMA

Alergia - czy można całkowicie wyzdrowieć ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-03-16 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Czy można wyleczyć się z alergii ? Rozwiń »
Najskuteczniejszą znaną obecnie i jedyną terapią przyczynową, a więc zwalczającą przyczynę alergii, a nie tylko jej objawy, jest immunoterapia swoista czyli odczulanie
 Jest ona  tym skuteczniejsza i z większym prawdopodobieństwem hamująca rozwój astmy, im szybciej zostanie rozpoczęta.
Zanim lekarz i pacjent zdecydują się na tę metodę, to oczywiście stosuje sie inne sposoby. Należy unikać w otoczeniu alergenu co nie zawsze jest takie proste. O ile możemy wyeliminować szkodliwy pokarm z diety lub też rozstać się ze zwierzęciem hodowanym w domu, na którego sierść jesteśmy uczuleni, to w przypadku sezonowego uczulenia na pyłki drzew lub traw - alergenów raczej nie da się nam uniknąć.
 Ponadto, w leczeniu stosuje się farmakoterapię, która ma za zadanie zmniejszenie objawów alergii. Są to leki przeciwhistaminowe, antyleukotrienowe i sterydy w różnych postaciach: wziewne, donosowe, miejscowe i systemowe.
Ale pamiętajmy, że nieodpowiednio stosowane mogą mieć działania niepożądane, z tego powodu nie powinno się ich stosować przewlekle bez konsultacji z lekarzem.

http://cmpanorama.pl/alergie-mozna-wyleczyc/ Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska czy można leczyć się, ale najskuteczniejszą znaną obecnie jedyną terapię przyczyną, a więc zwalczających przyczynę alergii, a nie tylko jej objawy jest immunoterapia swoista, czyli odczulanie jest ona tym skuteczniejsza i większym prawdopodobieństwem hamująca rozwój astmy i szybciej zostanie rozpoczęta, zanim lekarz pacjent decydują się na tę metodę oczywiście stosuje się sposoby należy unikać w otoczeniu alergenu co Rozwiń » nie zawsze takie proste bo o ile możemy wyeliminować szkodliwe pokarmy diety albo też rozstać się niestety ze zwierzęciem hodowanym w domu, na którego sieć jesteśmy uczuleni w przypadku sezonowego uczulenia na pyłki drzew lub traf alergenów raczej nie da się ponadto wleczeniu stosuje się farmakoterapię, który ma za zadanie zmniejszenie objawów alergii są to leki przeciwhistaminowe anty lekko je nowe i sterty w różnych postaciach wziewne bonusowe miejscowe systemowe, ale pamiętajmy, że nieodpowiednio stosowane mogą mieć działanie niepożądane z tego powodu nie powinno się stosować przewlekle bez konsultacji z lekarza przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA