REKLAMA

mTożsamość zniknie z aplikacji mObywatel. Idą duże zmiany

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2021-03-16 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:56 min.
Udostępnij:

Idą spore zmiany w mObywatelu. Dla przypomnienia to aplikacja rządowa na urządzenia mobilne, w której przechowujemy cyfrowe odpowiedniki takich dokumentów jak dowód osobisty czy prawo jazdy. Sprawdzimy też ile zostało nam punktów karnych, zrealizujemy eRecepty, znajdziemy informacje o dowodzie rejestracyjnym, OC i karcie pojazdu. Poczytamy również o koronawirusie i zaleceniach dla Polaków wyjeżdżających za granicę. Tutaj również można dodać legitymację szkolną i studencką, a także zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Aplikacja mObywatel stale się rozwija i w najbliższym czasie czekają ją spore zmiany i są one związane z zakładką mToższamość.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam idą spore zmiany w ME obywatelu dla przypomnienia to aplikacja rządowa na urządzenia mobilne, w której przechowujemy cyfrowe odpowiedniki takich dokumentów jak dowód osobisty czy prawo jazdy sprawdzimy też ile zostało nam punktów karnych zrealizujemy e-recepty znajdziemy informację o dowodzie rejestracyjnym OC i karcie pojazdu poczytamy również o koronawirusie i zaleceniach dla Polaków wyjeżdżających za granice tutaj Rozwiń » również można dodać legitymację studencką szkolną, a także zaświadczenie o szczepieniu przeciwko covid-19 aplikacja mObywatel stale się rozwija i w najbliższym czasie czekają ją spore zmiany i są one związane przede wszystkim z zakładką MO tożsamość w nadchodzącej aktualizacji będzie się nazywać tak jak aplikacja, czyli mObywatel w nowej wersji zobaczymy też mniej informacji, które wystarczą, żeby potwierdzić naszą tożsamość, czyli imię nazwisko datę urodzenia PESEL dopiero na kolejnym ekranie będzie można zobaczyć jeszcze więcej informacji niż dotychczas, bo również adres zameldowania nazwisko rodowe oraz imiona rodziców dzięki nim na pierwszy rzut oka niepowołane osoby nie będą miały dostępu do zbędnych danych osobowych z drugiej strony będziemy też mogli załatwić więcej spraw, choć zaznaczmy, że cyfrowa wersja dokumentu na razie nie jest honorowana np. w bankach lub na egzaminach państwowych to największa zmiana ponadto wkrótce do aplikacji mObywatel będziemy mogli dodać również kartę dużej rodziny w planach jest również karta emeryta rencisty nowa wersja aplikacji mObywatel ma być udostępniona jeszcze w marcu będzie dostępna na telefony z Androidem oraz na wodę do usłyszenia Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA