REKLAMA

Google Chrome wygeneruje napisy z tego co usłyszy na przeglądanych stronach

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2021-03-18 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:30 min.
Udostępnij:

Przeglądarka internetowa to obecnie chyba najważniejsza aplikacja jaką mamy zainstalowaną na naszych urządzeniach mobilnych i komputerach. Wśród najpopularniejszych znajdziemy Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Safari, Opera czy kładący szczególny nacisk na prywatność Brave. Rozwiń »

Dziś kilka słów o najnowszej wersji przeglądarki Chrome oznaczonej numerem 89.

Programiści pracowali nad tym aby nie zużywała tyle pamięci co dotychczas. Według Google'a to spadek nawet o ponad 20 procent.

Ponadto nowością jest Live Caption. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam przeglądarka internetowa to obecnie chyba najważniejsza aplikacja, jaką mamy zainstalowaną na naszych urządzeniach mobilnych i komputerach wśród najpopularniejszych znajdziemy Google Chrome Mozilla Firefox Microsoft, lecz safari Opera czy kładący szczególny nacisk na prywatność wbrew dziś kilka słów o najnowszej wersji przeglądarki krą oznaczonej nr. 89 programiści pracowali nad tym, aby nie zużywała tyle pamięci Rozwiń » co dotychczas wg Google to spadek nawet o ponad 20% ponadto nowością jest Live lepszym dzięki niej przeglądarka wygeneruje napisy z tego co usłyszy na przeglądanych stronach i nie chodzi tylko strony należące do Google, a tak jak np. YouTube, czyli jeśli będą państwo słuchać na stronie jakiegoś podcastu w dolnej części ekranu pojawi się okno automatycznie generowane tekstem powstaje on dzięki tzw. maszyn Lenin, czyli wykorzystaniu mechanizmu uczenia maszynowego na razie krąg rozpozna tylko język angielskiej, aby włączyć tę funkcję należy wejść do ustawień przeglądarki potem do zakładki zaawansowane i później w dostępności w Polskiej wersji językowej nosi ona nazwę napisy na żywo przeglądarka pobierze plik rozpoznawania mowy i będzie gotowa do działania do usłyszenia Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA