REKLAMA

Immunoterapia podjęzykowa - zalety

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-03-19 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:31 min.
Udostępnij:

Tradycyjna immunoterpia potocznie nazywana odczulaniem polega na regularnym podawaniu zastrzyków z określonymi dawkami szczepionki. Rozwiń »
Jednak szczególnie dla dzieci, ale nie tylko, lepszą i wygodniejszą alternatywą jest immunoterapia podjęzykowa. Dobraną przez lekarza dawkę szczepionki przyjmuje się w postaci tabletek lub roztworu w domu - poza pierwszą dawką, na którą reakcję lekarz musi obserwować w poradni. Taka forma jest znaczniej bardziej przyjazna dla pacjenta: nieinwazyjna, mniej stresująca, wygodniejsza i bezpieczniejsza , szczególnie w dobie pandemii.

Ta możliwość ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci, które w najlepszym razie na widok strzykawki przeżywają silny stres, w najgorszym – zrobienie dziecku zastrzyku jest prawdziwą traumą dla wszystkich przy tym obecnych.

Dla dorosłych – rodziców dziecka czy dorosłych chorujących na alergię, taka podjęzykowa, domowa forma odczulania jest po prostu bardzo wygodna, nie wymaga regularnyc wizyt w przychodni.
Oczywiście, o rozpoczęciu odczulania- możliwego już u o dzieci powyżej 5. roku
życia - zawsze decyduje lekarz alergolog, on także nadzoruje terapię i w poradni
obserwuje reakcję pacjenta po pierwszej dawce podjęzykowej szczepionki.
Szczepionkę, w postaci tabletek lub roztworu, przyjmuje się następnie w domu, w
określonych przez lekarza dawkach i schemacie. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska tradycyjne immunoterapia potocznie nazywana odczulanie polega na regularnym podawaniu zastrzyków z określonymi dawkami szczepionki jednak szczególnie dla dzieci, ale nie tylko lepszą wygodniejszą jest immunoterapia podjęzykowa dobraną przez lekarza dawkę szczepionki przyjmuje się w postaci tabletek lub roztworu do poza pierwszą dawką, na którą reakcję lekarz musi obserwować porad taka forma jest znacznie bardziej przyjazne Rozwiń » dla pacjenta nieinwazyjna ministra, czując wygodniejsza bezpieczniejsza szczególnie w dobie pandemii możliwość ma też szczególne znaczenie w przypadku dzieci, które w najlepszym razie na widok strzykawki przeżywają silny stres najgorszym zrobienie dziecku zastrzyki jest naprawdę traumą dla wszystkich przy tym obecny dla dorosłych rodziców dziecka czy dorosły chorujących na lekkie PK pod język Kowal domowa forma odczulania jest bardzo wygodna nie wymaga regularnych wizyt w przychodni oczywiście o rozpoczęciu odczulania możliwego już u dzieci powyżej piątego roku życia zawsze decyduje lekarz alergolog on także nadzoruje terapie i poradni obserwuje reakcję pacjenta po pierwszej dawce pod językowe szczepionki szczepionkę w postaci tabletek lub roztworu przyjmuje się następnie w domu w określonym przez lekarza w schemacie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA