REKLAMA

Jedzmy regularnie !!!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
25-03-2021 14:30 (Powtórka: 29-10-2021)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:26 min.
Udostępnij:

Zarówno w zespole jelita nadwrażliwego jak i SIBO - odsyłam do poprzednich odcinków, bardzo ważnym jest by posiłki były spożywane regularnie. Nasz organizm ma własny rytm - zegar biologiczny. To on wyznacza moment i sposób w jaki dochodzi do do skurczu jelit. Skurcze te powinny pojawiać się z określoną częstotliwością, a nasilają się kiedy żołądek jest opróżniony. Jeśli odżywiamy się regularnie w określonym czasie pobudzamy skurcze o stałych porach. Rozwiń »
Gdy jemy nieregularnie rytm biologiczny jest opóźniony, a fale perystaltyczne są mniejsze i słabsze. Najsilniejsze są w czasie niejedzenia, a proces jedzenia je osłabia. Gdy najemy się przed snem, ruchy jelit są słabe, jelito cienkie jest źle oczyszczone co sprzyja namnażaniu się bakterii. Dlatego kolację należy spożyć 3 godziny przed snem.
Ewentualnie gdy mamy wielką ochotę by coś zjeść, niech to będzie tylko mała przegryzka, najlepiej orzechy lub warzywo.

Korzystałam z: „Jelito drażliwe - leczenie dietą” autor Hanna Stolińska Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
sponsorem programu jest dystrybutor suplementu diety probiotyków vivo miks Wodnik TOK FM na zdrowie w rządowych Ewa Podolska zarówno w zespole jelita nadwrażliwego jak i chyba tu odsyłam do poprzednich odcinków tego tygodnia bardzo ważny jest by posiłki były pozwany regule nasz organizm własny rytm zegar biologiczny to on wyznacza moment i sposób w jaki dochodzi do kursuje skurczy te powinny pojawiać się z określoną częstotliwością nasilają się, kiedy rząd jest opróżnia Rozwiń » jeśli odżywiamy się regularnie w określonym czasie pobudzamy skórce stałych porach, gdy jemy nieregularnie rytm biologiczny jest opóźniony, a fale perystaltyki one są mniejsze słabszy najsilniejsze są wcześniej jedzenie, a proces jedzenia osłabia, gdy najemy się przed snem ruch ulicą słabe jelito cienkie źle oczyszczone co sprzyja namnażanie się akty dlatego kolacje należy jeszcze 3 godziny przed tym ewentualnie gdy mamy wielką ochotę by coś zjeść jak to będzie tylko mała przygrywka najlepiej orzechy lub warzywa przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA