REKLAMA

Leczenie zespołu jelita nadwrażliwego

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
26-03-2021 14:30 (Powtórka: 02-11-2021)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:45 min.
Udostępnij:

Leczenie zespołu jelita nadwrażliwego nie jest łatwe. Według obecnej wiedzy nie da się całkowicie wyleczyć z tej choroby. Celem jest więc złagodzenie objawów. Na szczęście w wielu przypadkach udaje się osiągnąć nawet kilkumiesięczną remisję, czyli wycofanie się choroby. Rozwiń »
Pacjenci, w szczególności ci z ciężkimi objawami choroby powinni być leczeni przez multidyscyplinarny zespół w skład którego wchodzi lekarz pierwszego kontaktu, specjalista, psycholog lub psychiatra. Pomoc psychologiczna jest bardzo potrzebna ponieważ chorzy niejednokrotnie cierpią na objawy niepokoju, lęk i depresję. Bardzo ważnym jest by pacjent wiedział, że zespół jelita nadwrażliwego nie niesie ze sobą doraźnego zagrożenia dla niego, u wielu osób zmniejsza to poziom lęku i tym samym łagodzi objawy. Leczenie powinno być dwutorowe; obok terapii farmakologicznej równocześnie poradnictwo dietetyczne, zmiana stylu życia i pomoc psychologiczna. Istnieje wiele leków skutecznych w terapii w tej chorobie, ale o ich zastosowaniu powinien decydować wyłącznie lekarz. Można także znaleźć informacje o alternatywnych metodach leczenia zespołu jelita nadwrażliwego jak ziołolecznictwo czy akupunktura, ale brak badań klinicznych oceniających ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Korzystałam z „Jelito drażliwe - leczenie dietą” autor Hanna Stolińska Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
sponsorem programu jest dystrybutor suplementu diety probiotyków vivo miks przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska leczenie zespołu jelita nadwrażliwego nie jest łatwe wg obecnej wiedzy nie da się całkowicie wyleczyć tej choroby celem jest, więc złagodzenie objawów na szczęście w wielu przypadkach udaje się osiągnąć nawet kilkumiesięczną remisję, czyli wycofanie się choroby pacjenci w szczególności ci z ciężkimi objawami powinni być leczeni przez multi Rozwiń » dyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzi lekarz pierwszego kontaktu specjalista psycholog lub psychiatra w pomoc psychologiczna jest bardzo potrzebna, ponieważ chorzy niejednokrotnie cierpią na objawy niepokoju lęk i depresję bardzo ważnym jest by pacjent wiedział, że zespół jelita nadwrażliwego niniejsze ze sobą wyraźnego zagrożenia dla niego wielu osób zmniejsza to poziom lęku i tym samym łagodzi objawy leczenie powinno być dwutorowe obok terapii farmakologicznej równocześnie poradnictwo dietetyczne zmiana stylu życia i pomoc psychologiczna istnieje wiele leków skutecznych terapii w tej chorobie, ale o ich zastosowaniu powinien decydować wyłącznie lekarz może także znaleźć informacje o alternatywnych metodach leczenia zespołu jelita nadwrażliwego jak ziołolecznictwo czy akupunktura, ale brak badań klinicznych oceniających ich skuteczność i bezpieczeństwo przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternasty 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA