REKLAMA

Kleszcze - już są

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-04-12 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:38 min.
Udostępnij:

Już, już, nareszcie już jest: zielona trawa i zielone krzewy. Ich ulubione miejsca pobytu. No i jesteśmy my. Ich ulubione miejsce żerowania. KLESZCZE ! Coraz ich więcej. Tak naprawdę mogą być wszędzie – może oprócz plaży, bo suchego i gorącego nie lubią. Rozwiń »
To nieprawda, że spadają na nas z drzew. Żyją w ściółce i w poszukiwaniu swych żywicieli wspinają się na trawy i krzewy nie wyżej niż na wysokość 20-70 cm.
A skąd kleszcz wie, że nadchodzimy. Wyczuwa drgania gruntu i zbliżający się ciepły obiekt. Spada na nas i zaczyna szukać dogodnego miejsca do żerowania. My nic o nim nie wiemy a on sobie chodzi. Szuka miejsca gdzie ciepło i wilgotno. Potrafi wejść pod pachę, w pachwinę, w fałdy skóry. Ale na szczęscie jest w miejscach gdzie łatwiej go zobaczymy np. na kończynach .

Tak czy owak po przyjściu ze spaceru warto dokładnie pooglądać swoje ciało, po to by jak najszybciej go wyjąć. Nie liczmy na to, że tak jak w przypadku komara poczujemy ukłucie. On wstrzykuje do rany ślinę, która nas znieczula. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dobry Ewa Podolska ją już nareszcie już jest Zielona trawa zielony krzew ich ulubione miejsca pobytu no jesteśmy my ich ulubione miejsce żerowania kleszczy coraz wiec tak naprawdę mogą być cięcia może oprócz plan, bo suchego gorącego nie lubi to nieprawda, że spadają, mimo że żyją w ściółce i w poszukiwaniu swych żywicieli wspinają się na trawy krzewy nie wyżej niż na wysokość 20 do 70%, a skąd Clash wie, że nadchodzi wyczuwa drgania Rozwiń » gruntu i zbliżający się ciepło obiekt spada na nas i zaczyna szukać dogodnego miejsca żerowania nic o nim nie wiemy, a on sobie chodzi szuka miejsca, gdzie ciepło wilgotno potrafi wejść pod pachy pachwiny fałdy skóry, ale na szczęście też jest w miejscach, gdzie łatwiej zobaczy np. zakończymy tak czy owak po przyjściu ze spaceru bardzo dokładnie oglądać swoje ciało po to, jak najszybciej go wyjąć nie liczmy na to czy tak jak w przypadku komara poczuje ukłucie on oczekuje dodaje świnię, która nas znieczula przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie nie ma czasu posłuchać następnej audycji znajdziesz ją jako podcast na tokfm Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu, wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA