REKLAMA

Problemy osób starszych - niedosłuch

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-05-06 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:41 min.
Udostępnij:

Powiedziałam wcześniej, że wraz z upływem lat słyszymy coraz gorzej Komórki słuchowe, tak jak i wszystkie inne komórki w naszym ciele ulegają procesowi starzenia się, co wpływa na zdolność słyszenia. Równocześnie ciężko nam się do tego przyznać. Rozwiń »
Efekt 80% osób w wieku 55-74 lat, którym aparaty słuchowe mogłyby poprawić komfort życia, nie noszą ich.
Pomoc osobie starszej z niesdosłuchem musi być bardzo indywidualna i liczyć się z koniecznościa pokonania problemów psychicznych i psychologicznych przez audiologa. Ważne znaczenie ma współpraca z rodziną.

Jak należy porozumiewać się z osobą, która cierpi na niedosłuch ?
Po pierwsze należy eliminować konkurencyjne dźwięki.
Po drugie mówca winien być zwrócony do słuchacza, mieć dobrze oświetloną twarzą i wyrazistą mimiką, przy czym odległość od lepiej słyszącego lub zaprotezowanego ucha powinna nie przekraczać 90 cm. Należy mówić wyraźnie, wolno i parafrazować przy powtarzaniu. Pomocą mogą służyć indywidualne wzmacniacze mowy w aparatach telefonicznych, radioodbiornikach, telewizorach, a podczas kontaktów towarzyskich np. gry w karty można wykorzystać mikrofon i wzmacniacz.
Korzystałam z:

http://www.zrozumiecstarosc.pl/artykul/sluch-w-podeszlym-wieku/ Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dobry Ewa Podolska powiedziałem wcześniej, że wraz upływem lat słyszymy coraz gorzej komórki słuchowe tak jak wszystkie inne komórki w naszym ciele ulega procesowi starzenia się co wpływa na zdolność słyszenia równocześnie ciężko nam się do tego przyznać seniorzy ukrywają niedosłuch i konieczność noszenia aparatów słuchowych traktują jako stygmat starzenia efekt 80% osób w wieku 5574, którym aparaty słuchowe mogłyby poprawić komfort Rozwiń » życia nie noszą ich pomoc osobie starszej, więc słuchem musi być bardzo indywidualna liczyć z koniecznością pokonania problemów psychicznych psychologicznych przez audiologa ważne znaczenie ma współpraca z rodziną jak należy porozumiewać z osobą, która cierpi na niedosłuch to pierwszy należy eliminować konkurencyjny dźwięki po drugie, mówca winien być zwrócony do słuchacza dobrze oświetloną twarzą wyrazistą mimiką przy czym odległość od lepiej służącego lub za protegowanego ucha powinna nie przekracza 90cm należy mówić wyraźnie wolno i parafrazę dawać przy powtarzaniu pomocą mogą służyć indywidualne z was jeszcze mowy o aparatach telefonicznych radioodbiornika telewizora, a podczas kontaktów towarzyskich np. Gryf karty można wykorzystać mikrofon i wzmacniać przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam, oraz sprawdź jak działa nowe internetowe radio TOK+Muzyka. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj wygodniej w aplikacji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA