REKLAMA

Dieta bezglutenowa - dla kogo ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-05-13 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

W ostatnich latach dieta bezglutenowa zyskała wielka popularność. Można nawet powiedzieć, że stała się modna. Rozwiń »
Przypomnujmy: gluten to nic innego jak białko, obecne w zbożach takich jak pszenica, żyto czy jęczmień.
Dietę bezglutenową powinno się stosować w w trzech jednostkach chorobowych: celiakii, alergii na gluten i nieceliakalnej nadwrażliwości na gluten. I kropka. Lista jest skończona .
Przechodzenie na dietę bezglutenową ot tak na zasadzie żywność bezglutenowa jest zdrowsza od typowej jest błędem.
Po pierwsze: jak na razie nie ma wystarczającej ilości badań, które potwierdzałyby pozytywne skutki zdrowotne diety bezglutenowej stosowanej bez wskazań. Po drugie: jest to dieta nie tylko droga, ale i skomplikowana, a żywność bezglutenowa jest często wysoko przetworzona i pełna „dodatków”: zagęstników, emulgatorów i spulchniaczy. Po trzecie: eliminując z diety zboża takie jak: pszenica, jęczmień czy żyto, rezygnujemy z mikroelementów, witamin i błonnika, który jest niezbędny do prawidłowej pracy jelit.
Osoby na diecie bezglutenowej są narażone na braki witaminy A, C oraz witamin z grupy B.

https://www.medonet.pl/zdrowie,celiakia---choroba-diagnozowana-zbyt-rzadko-i-pozno,artykul,22972481.html. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska w ostatnich latach dieta bezglutenowa zyskała wielką popularność można nawet powiedzieć stała się modna przypomnijmy gluten to nic innego jak białko obecne w zbożach takich jak pszenica Żyto jęczmień 1 bez rutynowo powinno się stosować w 3 jednostkach chorobowych cel, jaki alergii na gluten innej celi lokalnej nadwrażliwości i krótka lista jest skończona przechodzenie na dietę od tak na zasadzie żywność bezglutenowa Rozwiń » jest zdrowsza od typowej jest błędem po pierwsze, jak na razie nie ma wystarczającej ilości badań, które potwierdzałyby pozytywne skutki zdrowotne diety bezglutenowej stosowanej bez wskazań po drugie jest dieta nie tylko droga skomplikowana, a żywność bezglutenowa często wysoko przetworzona pełna dodatków zagajników emulgatorów spóźniać, a trzecie, eliminując wiedzy Boże takie pszenica jęczmień Żyto rezygnujemy z mikroelementów witamin błonnika, które są niezbędne do prawidłowej pracy jeśli osoby na diecie bezglutenowej są narażone na braki w przypadku witaminy, a c oraz witamin z grupy bez przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternasty 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam, oraz sprawdź jak działa nowe internetowe radio TOK+Muzyka. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj wygodniej w aplikacji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA