REKLAMA

Czy umiesz oddychać ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
17-05-2021 14:30 (Powtórka: 23-05-2022)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:38 min.
Udostępnij:

Czy umiemy oddychać ? Co to za dziwne pytanie ? Każdy umie oddychać ! Rozwiń »

Czy w ogóle zastanawiamy się nad naszym oddechem. Tylko wtedy, gdy mamy problemu, gdy ciężko nam się oddycha, gdy brak nam tchu. Ta tematyka pojawia się w pandemii często. Ale gdy tych problemów nie mamy, to to jak oddychamy nie zaprząta naszej głowy....

Oddychanie jawi nam się jako coś naturalnego, dziejącego się poza nami. Każdy potrafi oddychać, no bo każdy oddycha.

Ale tak naprawdę, oddychamy można powiedzieć, na pół gwizdka. Średnio wykorzystujemy tylko 30-40 procent pojemności płuc. Nie jest to naturalne i fizjologiczne, przykłady sportowców i osób, które trenują oddech pokazują, że można wykorzystywać większa pojemność płuc. Tak oddychają dzieci, które do 3-4 roku życia wykorzystują niemal 100 procent pojemności płuc.
Gdybyśmy my dorośli wykorzystywali w pełni możliwości swojego oddechu, poprawilibyśmy swoje samopoczucie i pozbyli wielu dolegliwościi. Możemy wykorzystać oddech by czuć się lepiej,a nie tylko po to by przeżyć.

Korzystałam z: „Broń się. Jak dbać o swoją odporność” autorki: Margit Kossobudzka i Katarzyna Staszak. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska czy umiemy oddychać co za dziwne pytanie każdy umie oddychać czy w ogóle zastanawiamy się na nasz oddech tylko wtedy, gdy mamy problem, gdy ciężko nam się oddycha, gdy brak nam tchu tematyka pojawia się w pandemii często ale gdy problemów nie mamy to jak oddychamy nie zaprząta naszej głowy od tych jawi nam jako coś naturalnego dziejących się poza nami każdy potrafi oddychać no skoro każdy od tych, ale tak naprawdę oddychamy Rozwiń » można powiedzieć na pół gwizdka średnio wykorzystujemy tylko 30 do 40% pojemności punkt nie jest to naturalne fizjologiczne przykłady sportowców i osób, które trenują oddech pokazują, że można wykorzystywać większą pojemność płuc tak oddychają dzieci, które do 0304. roku życia wykorzystują niemal 100% pojemności płuc, gdybyśmy my dorośli wykorzystywali w pełni możliwości swojego oddechu poprawili byśmy swoje samopoczucie pozbyć wielu dolegliwości możemy wykorzystać oddech by czuć lepiej, a nie tylko o to by przeżyć przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternasty 35 przewodnik TOK FM na zdrowie nie ma czasu posłuchać następnej audycji znajdzie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej! Dostęp do nagradzanych podcastów, wszystkich audycji z anteny oraz Radio TOK FM bez reklam w świątecznej zniżce.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA