Sport360: Trwa pierwszy mecz Polaków na EURO 2020. Po 45 minutach przegrywamy ze Słowacją 0:1

Transkrypcja podcastu
TOK 360 Polska przegrywa 1 bramką ze Słowacją w meczu euro 2020 to jest pierwsza okazja dla naszej reprezentacji w ramach tego turnieju co się właściwie wydarzyło, że straciliśmy bramkę Przemysław Pozowski teraz studiu o piłkę na lewej stronie boiska miał Robert MAK graczy Ferencvaros Kamil Jóźwiak dość pasywny nie próbował mu tę piłkę odebrać wystarczającą agresją MAK przedryblował w kierunku pola karnego zagrał piłkę między nogami Bartosza Bereszyńskiego Rozwiń » biegów to pole karne oddał strzał tzw. bliższym słupku piłka odbiła się od słupka trafiła w ramie Wojciecha Szczęsnego próbującego ten strzał zablokować i wpadła do siatki w związku z tym ten gol uznany jako bramkę samobójczą to było wszystko w osiemnastej minucie meczu i to była właściwie pierwsza groźna druga groźna akcja Słowaków wcześnie jeszcze strzał w boczną siatkę Polacy pierwsze 10 minut grali całkiem dobrze, aczkolwiek nie oddali żadnego strzału i wydawało się, że będą się rozkręcać w miarę trwania tego meczu natomiast właśnie tak najwięcej od dziesiątej własnej minuty Słowacy zaczęli dominować w środku pola stworzyli sobie te wspomniane 2 sytuacje no to druga zakończyła się go jeszcze było patrzeć na statystyki to biało-czerwoni posiadają piłkę częściej, bo to jest 58% do 42, ale jeśli chodzi już o liczbę strzałów to tutaj 8 prób Słowaków i 7 biało czerwonych natomiast w ogóle bramkarz reprezentacji Słowacji Rawka nie był zmuszony do tego by interweniować, tak więc brakuje tego ostatniego podania brakuje przede wszystkim strzał w wykonaniu Polaków nasi grani na początku trochę lepiej niż przed końcem pierwszej połowy tak czy tak rozumiem swoją ocenę może to taki demobilizacji w pustej bramki właśnie na pewno tak zwyczaje jak drużyna traci bramkę to nieczęsto zdarza się, że od razu się podnosi jest ranga tego meczu oczywiście my biało-czerwoni mają świadomość, że Słowacja to jest teoretycznie słabszy rywal w tej grupie Hiszpanię i ze Szwecją również, więc na pewno, gdy ten mecz nie ułożył się po ich myśli Grzegorz Krychowiak nawet mówił o tym na konferencje prasowe tej przedmeczowe już w Petersburgu najważniejsza będzie właśnie to kto pierwszy tutaj strzeli jak obydwie drużyny wejdą mecz i stało się nie tak jak sobie życzył tego Krychowiak tak jak życzyła sobie tego pozostałych 10 piłkarzy w naszej drużynie pytanie bardziej teraz Wojtek co się wydarzy po przerwie, bo przypomnijmy sobie mecz np. z Węgrami w eliminacjach mistrzostw świata, kiedy debiutował Paulo Sousą potrafił zmianami odwrócić te losy tego spotkania ostatecznie w Budapeszcie było 3 do 3 tutaj jest już kilku myślę kandydatów do zmiany nie wiem czy zdecyduje się już w przerwie zawsze bardzo bolesne dla piłkarza szczególnie w meczu inaugurującym biało-czerwone euro posadzić któregoś na ławce czy zostawić w szatni i wpuścić na boisko świeże siły, ale ma trochę tych wyborów Jakub Moder np. facet, który potrafi bardzo mocno piłkę z dystansu uderzyć jest Karol Świderski, który strzelił gola w meczu z Islandią jest Jakub Świerczok, który strzelił bramkę w spotkaniu z Rosją, tak więc jest ten wybór wśród rezerwowych pytanie co zdecyduje się Portugalczyk bardzo dziękuję Przemysław Pozowski i sport 360 do tematyki sportowej na pewno będziemy jeszcze w podsumowaniu dnia powracać już teraz pora na nową pozycję w ofercie Radia TOK FM taką już powoli wakacyjną mianowicie przewodnik serii senioralnej przed nami teraz Małgorzata Połczyńska Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360