REKLAMA

Tygodniowa dawka ruchu dla seniora - ile minut i jak często?

Przewodnik TOK FM dla Seniorów
Data emisji:
2021-06-15 18:50
Czas trwania:
01:46 min.
Udostępnij:

O czym osoby starsze powinny pamiętać, zanim rozpoczną ćwiczenia? Ile optymalnie czasu w ciągu tygodnia powinny poświęcać na aktywność fizyczną? Jakiego rodzaju powinna to być aktywność?

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik senioralne Małgorzata Czyńska dzień dobra wczoraj opowiedziałem o tym jak ważne w życiu seniorów jest ruch, bo zwiększa sprawność fizyczną i samodzielność zapobiega wielu chorobom lub zmniejsza ryzyko wystąpienia poprawia nastrój i jakość życia dziś para doprecyzować na czym ten ruch w przypadku seniorów powinien polegać i ile w ciągu tygodnia powinno być konkretne zalecenia opublikowała w zeszłym roku światowa organizacja zdrowia wynika z nich, że osoby Rozwiń » po sześćdziesiątym piątym roku życia powinny podejmować umiarkowaną aktywność fizyczną przez minimum 150 minut w tygodniu, czyli ruszać się np. 5× w tygodniu to pół godziny powinny być to zarówno ćwiczenia wzmacniające mięśnie jak i ćwiczenia aerobowe, czyli takie, które podnoszą tętno warto do nich dołączyć ćwiczenia równowagi Koordynacyjna i rozciągające jeśli stan zdrowia nie na to pozwala umiarkowane ćwiczenia można zamienić znaczenia intensywne wtedy tygodniowo należy ruszać się co najmniej 75 minut, czyli np. 5× w tygodniu kwadrans podkreślam jednak, że to plan minimum przed rozpoczęciem treningów warto skonsultować z lekarzem, aby doradził jak ćwiczyć wy sobie zaszkodzić jeśli ktoś się do tej pory prawie nie ruszał powinien zacząć robić stopniowo i pamiętajmy, że każda dawka ruchu jest lepsza niż żadne warto, więc jutrzejszego przewodnika posłuchać np. w trakcie spaceru do usłyszenia przewodnik senioralne Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM DLA SENIORÓW

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA