REKLAMA

Upadek to groźna sprawa. Zespół poupadkowy też

Przewodnik TOK FM dla Seniorów
Data emisji:
2021-06-17 18:50
Czas trwania:
01:27 min.
Udostępnij:

Na ile upadki są niebezpieczne dla starszych osób? Jak często stają się finalnie przyczyną śmierci? Na czym polega zespół poupadkowy? I czym skutkuje?

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik senioralne Małgorzata Czyńska dzień dobry, której opowiadałam, że najprostszą przyjemną i nic nie kosztującą forma ruchu jest spacer taka aktywność wiąże się jednak z ryzykiem upadku, a upadek w podeszłym wieku ta niestety poważna sprawa trochę danych nawet co czwarta osoba we wczesnej starości upada niebezpieczny sposób, a w przypadku osób 80 roku życia taki groźny upadek zdarza się nawet co drugiej osobie z raportu sytuacja zdrowotna ludności polskiej i Rozwiń » uwarunkowania wynika, że w grupie osób po sześćdziesiątym piątym roku życia upadki to pierwsza przyczyna zgonu tzw. powodów zewnętrznych to oznacza, że bardziej prawdopodobne jest, że senior umrze wskutek konsekwencji tego, że stracił równowagę niż z powodu wypadku komunikacyjnego upadki często kończy się złamaniem kości, a nawet jeśli uda się tego uniknąć starsza osoba może doświadczeń zespołu powypadkowego, czyli lęku przed kolejnym straconym równowagi podłączeniem się ta z kolei prowadzi do unikania chodzenia do zamykania się w domu, a finalnie do zmniejszenia sprawności fizycznej i tym samym zwiększenia ryzyka upadku chodzić, więc trzeba tylko składną, czyli właściwie jak trwając bezpieczeństwa i swój komfort jak dokładnie zrobić na tym, iż w kolejnym odcinku przewodnika do usłyszenia przewodnik senioralne Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM DLA SENIORÓW

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA