Faworyci pokazali siłę: Belgia pokonała Danię

Prowadzący:
Czas trwania:
14:47 min.
Udostępnij:

Piłkarze reprezentacji Danii przegrali z Belgią, czyli jednym z faworytów mistrzostw Europy, 1:2. Zawodnicy obydwu drużyn oddali też na stadionie w Kopenhadze hołd Christianowi Eriksenowi, który w sobotę na tym samym obiekcie miał zawał i przebywa obecnie w szpitalu. O meczu Dania - Belgia i wcześniejszym, w którym Ukraina pokonała 2:1 Macedonię Północną Przemysław Pozowski rozmawia z Michałem Zawackim - komentatorem TVP Sport.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przemysław Pozowski dobry wieczór magazyny jeszcze więcej euro, ale ci Duńczycy cisnęli Ależ oni atakowali, ale chcieli zagrać dla Christiana Eriksena 22 strzały, ale porażka z Belgią 12 po drugiej stronie dziś łączymy się z Michałem Zawadzkim jest komentator TV TVP sport dzień dobry cześć Michał weekendowy wieczór no właśnie najpierw o tym meczu dania Belgia przed momentem zakończony się zastanawiam jak zatytułować naszym program tak oczywiście pisze napisał w Rozwiń » końcu, że faworyci pokazali siłę, bo Belgowie popatrzy bronili się przez całą pierwszą połowę Romelu Lukaku niewidoczna wystarczyła zmiana Kevin zbrojne na boisku się pojawił i to druga połowa miała już zupełnie inny obraz no i wygrali, choć tak naprawdę wszystko wskazywało przynajmniej przez 45 minut Duńczyków jak ocenisz spotkanie romantyczna historia trwała dzisiaj około 50 minut, bo prowadzili bardzo szybko Duńczycy, którzy wiemy czym się borykali w sobotę w tym, jeżeli właściwie dzisiaj piękne zachowanie publiczności też zachowała się właściwie UEFA, która pozwoliła przerwać mecz dziesiątej minucie po drugiej stronie tak sobie pomyślałem kurczę człowiek żyje, a oni tutaj, ale zostawmy Kevin zbrojne to jest klucz do sukcesu w tym meczu reprezentacji Belgii i trzeba powiedzieć, że po tym co zrobili Belgowie reprezentacją Rosji w pierwszym meczu jeśli dzisiaj wychodzą naprawdę bardzo dobrze grający Duńczyków, wygrywając 21 może godnie ten rezultat to naprawdę strach pomyśleć, jaka jest dania grająca w deblu i będących w pełni formy do i w tej swojej takiej najlepszej dyspozycji myślę, że potwierdzili Duńczycy, że będą się liczyć w walce o medale podczas tego turnieju nieciekawa zrobiła się sytuacja reprezentacji Danii po 0 pkt 2 spotkaniach wiadomo to może oznaczać z drugiej strony grają ostatnie spotkanie z zespołem, który ma 3 pkt Duńczycy kontra Rosjanie Abego będą się, jeżeli Finami, więc może się okazać, że 3 zespoły będą miały po 3 punkty to sytuacja będzie bardzo otwarta też, czego bym nie skreślał od lat czy miałby spory oczywiście atutem to oni grali pierwsze 2 mecze w Kopenhadze, ale o tym pierwszym już mówiliśmy w ogóle ten mecz trzeba wziąć jakiś na wjazd, bo to były 2 różne spotkania do czterdziestej trzeciej po 40 i trzeciej minucie, kiedy oni musieli być świadkami akcji reanimacyjnej na boisku natomiast nie wykorzystali tego, jednakże dopingowali ich z krzesełek stadionu Parken w Kopenhadze ich fani myślę, że dzisiaj nie wiem czy w ogóle którykolwiek fani będą w stanie wykryć art piłkarze wykorzystać doping swoich fanów, grając tak przygotowaną reprezentacją Belgii myślę, że Belgowie, gdzie dzisiaj nie pojechali będą stawiani w roli faworyta, a to się podoba bardziej reprezentacja Belgii po tych 2 meczach czy np. Włosi, którzy przecież wczoraj także zagrali na Stadio Olimpico w Rzymie koncert też dobre pytanie, bo myślę, że obie reprezentacje zgłosiły bardzo mocny akcie, bo tego nie tylko, że walczyć będą medale, ale także do tego, że będą to zespoły uznane za grające najbardziej widowiskowo podczas tego turnieju, bo Włosi w obu spotkaniach i Belgowie w obu meczach co jest absolutnie futbol na tak kilka radosna ofensywna piłka, która proponuje nam świetną rozrywkę przed telewizorami i nie jest w stanie powiedzieć czy Włosi czy może reprezentacja Belgii czy jednak na pewno Francuzi to to jeszcze nie zagrali tego co potrafią, więc jeżeli oceniamy na podstawie meczów podczas euro 2020 to na razie tylko wyżej reprezentacja Belgii i reprezentacja Włoch natomiast sobie ostrzy apetyt na to, że Francuzi w drugim meczu pokażą pełnię możliwości, bo będę miał jedno zestawiono w Budapeszcie to spotkanie już w sobotę o piętnastej trenerem Andrzejem sprawy komentować będzie Francja i jeżeli tam będzie nie podstawia się tak jak reprezentacji Portugalia Francja zagrana swoje 95% pewnie będziemy mieli trzeciego kandydata do tytułu najefektowniej grająca drużyna mistrza wróćmy jeszcze do tych dzisiejszych spotkań konkretnie do tego meczu, który dzisiaj także z byłym selekcjonerem Andrzejem strzelałem komentowały meczu Ukraina Macedonia Północna sobie przypominam tę krainę sprzed 5 lat, którą w sumie dość łatwo ograliśmy 1 do zera, która nie strzeliła żadnej bramki na euro we Francji, która świetnie zagrała z Holandią, choć przegrała, na którą dziś pozbawiła złudzeń tych dzielnych Macedończyków ich liderem no już wiekowym jak na piłkarza 38 letnim Goranem panowie mieli Macedończycy szansę, żeby jeszcze tutaj zremisować żeby, żeby jeszcze zostać w grze tak naprawdę faza pucharowa czy czy nie takich stuprocentowych sytuacji nie mieli, żeby emitować troszkę przy PL drugą część pierwszej połowy Ukrainy dzisiaj można by pochwalić kawały grania przed przerwą i absolutnie trzeba zganić po pierwsze, moim zdaniem Szewczenkę, a dobór taktyki być może to jest turniejowe kunktatorstwo miał 2 do zera Ukraińcy się cofnęli zaproponowali granie na 1 Dżeko, jakby mając świadomość, że to jest zespół słabszy natomiast to spowodowało, że kilka sytuacji może nie stuprocentowych, ale jednak było pod bramką ukraińską stworzony pamiętajmy, że tam jeszcze rzut karny dla Ukraińców przystanie 21 w końcu te przez Rusłana Malinowskiego niewykorzystany limit jest bramkarz raju byli Paykan na co dzień reprezentacji Macedonii fantastycznie wyczuł intencje zresztą 2 karne w ogóle obronione przez bramkarzy podczas tego meczu czy pozbawiona maratończyków tutaj jak czytamy w jednym z macedońskich dzienników taką krótką informację o tym, że Macedonia przyjechała na ten turniej cieszy się piłką i nic nie musi podobnie wypowiadał Igor Jankowski trener Macedończyków przed spotkaniem to Ukraina będzie musiała zagrać w 18, gdyby nie awansowała do fazy pucharowej będzie bardzo niezadowolona my możemy pamiętajmy Macedonia to jest 12 beniaminków czy debiutantów może lepiej określenie debiutantów pasuje podczas euro trzydziesta piąta drużyna europejska, która trafi na lotniczą Europy tak naprawdę ma pewien czytelnik nie muszą kibice i tak się świetnie bawią sama obecność podczas tego turnie obawiać w takim razie, przechodząc jeszcze do tego co nas czeka dzisiaj będziemy mieć kolejny sprawdzian może nie dla jednego z faworytów bo, choć dziś raczej tak 1 tchem wymienia jako faworyta do wygrania turnieju, ale będziemy jednak spotkanie drużyny, która też wraca na wielki turniej no po 2 wpadkach przecież Holendrów nie widzieliśmy podczas mundialu w Rosji i wcześniejszych mistrzostwach Europy, a teraz zaczęli właśnie od tego wspomnianego 32 z Ukrainą meczu chyba do tej pory tutaj chodzą nawet w redakcji słucham to chyba takiego, który się najbardziej podobał kibicom na pewno mającego kilka oblicz oblicze tego tego meczu, bo mieliśmy po pierwsze, genialne tempo tego spotkania wymianę ciosów mieliśmy świetny początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy później mieliśmy taki moment, kiedy oni nie postawili pieczęć na wyniku i kapitalne 4 minuty z wykorzystaniem 2 Super snajperów reprezentacji Ukrainy może potem Holendrom się udało wygrać ten mecz to zasługa jednego z nich obrońców tora w 2 i Holandia i Ukraina w przypadku Ukrainy wiemy to już po 2 spotkaniach poza futbolem atrakcyjnym do oka też proponują na futbol, który je jak określił taki troszeczkę beztroski radosny obronie tam jeszcze dużo do zrobienia jeśli chodzi o Austriaków, bo też przecież śledził też komentować tego będą do spotkania Austriaków z Macedonią północną to tutaj czy ta drużyna austriacka, którą doskonale znamy się to był nasz rywal za kadencji Jerzego Brzęczka właśnie w eliminacjach euro 2020 czy Austria ma na tyle zorganizowaną dobrą drużynę, żeby w Holandii się przeciwstawić czy tutaj jest bardzo wyraźna dzisiaj faworyt 1 faworyt jest na pewno bardzo wyraźne odpraw jedyne co mogą zrobić to tą beztroską gry była Holendrów wykorzystać pytanie czy będzie miał, kto zrobi po zagrają dzisiaj bez człowieka, który bardzo dużą zmianę wprowadził grę ofensywną reprezentacji Austrii drugi powie to z Macedonią, czyli bez odsuniętego na jedno spotkanie dyscyplinarnie Arnautović za to po bramce krzyczał do rywala to bardzo Arnaud wicie tak naprawdę tam nie bardzo jest komu strzelać gole jak wiemy pierwszą bramkę zdobył prawy obrońca Live meczu przeciwko Macedonii jeśli dobre spotkanie zagra zawodnik RB Lipsk tapicer to być może pokuszą się jakieś prostopadłe podanie o wykorzystanie tego fragmentu sprawia jednak wyraźnie na kolegów dobrze skoro już mam po drugiej stronie to też jeszcze nie mogę na koniec programu jeszcze kilka minut mamy porozmawiać o tym co byśmy zobaczyli w poniedziałek i czego możemy spodziewać się w sobotę 12 ze Słowacją po koszmarnym meczu no i teraz oczywiście jak to zazwyczaj słyszymy słyszymy, że trzeba już o tym spotkaniu zapomnieć i mieć w perspektywie właśnie coś jeszcze jest zdobyć 6 punktów, że jest mecz Hiszpania tylko mało komu się chce wierzyć, że po tym co reprezentacja Polski będzie oczywiście mówi pokazała w Petersburgu ze Słowacją nagle miałby być dużo dużo lepiej przeciwko dużo trudniejsza rywalowi, czyli Hiszpanii w Sewilli czy jeszcze wierzy, że w ogóle w to, że jesteśmy w stanie odbić od dna w 2 płaszczyzny jakich można rozważać temat pierwsza to jest taka pytanie, które też w poniedziałek rano padło Europo rynku TVP sport, jakie typowanie na wieczór i prototypy sercem tercetu wtedy powiedziałem za 1 natomiast podchodzą bardzo rzeczowo programem pytanie, jakie argumenty dawno dawno został przez pół roku, żebyśmy spokojnie przed telewizorami usiedli, więc jeśli patrzymy na to, że gra reprezentacja Polski to wierzę zawsze wierzymy do końca jeśli patrzymy na to co nam się proponuje się ostatnie pół roku, czyli pierwsze 6 spotkań Paulo Sousy do tych argumentów po prostu nie ma Hiszpanie już jedno spotkanie, które mieli piłkę przez 80% czasu i prawie mieli prawie 1000 podania rywalowi pozwolić na 200 zagrali takie, które mimo gigantycznej przewagi gola nie chcieli myślę, że drugie takie z rzędu im się po prostu nie przydarzy różne są to szukanie szans w tym, że murawa jest najgorsza ze wszystkich stadionów euro właśnie chwili całą wiedział, że będą nad nią pracować na to jest także da się w ciągu kilku dni naprawić murawę o tym pamiętajmy poza tym ta jest w tej chwili lato w pełni po 30 kilka stopni w ciągu w ciągu dnia, więc to nie jest takie proste bądź dobrej myśli, że reprezentacja jest wyrzuciła głowy to co wydarzyło się w Sankt Petersburgu wydarzyło się wiele złych rzeczy od tego, że tam zupełnie nie realizowana była taktyka, że były popełniane proste indywidualne błędy, że też nie było widać takiej zespołowej walki aż po to, było takie w przytłaczającej dotykające powiedziałbym całe zło tego meczu, czyli że piłkarze nie poszli do polskich kibiców ale, żeby ten temat faktycznie zamknąć o nich zapomnieć zająć się tematem Hiszpania Polska będzie to dwudziesty pierwsze będzie w miarę pogodnie będzie w miarę chłodno będzie już niema już tak gorąco, bo to dobry termin, żeby sobie 6 telewizorami tym widowiskiem się zająć no powiedz jeszcze czy ty się spodziewać, że to będzie jakaś rewolucja w składzie stawianie na innych zawodników, bo po to, są właściwie przed każdym meczem dotychczas zaskakiwał, stawiając Helika w Budapeszcie pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata stawiająca im tego, który u niego rozegrał bodaj kilka kilkanaście minut z Islandią w pierwszym najważniejszym meczu obecnych mistrzostw Europy tutaj znowu będzie jakieś wywracanie składu do góry nogami czy jednak podobne zestawienia ze Słowacją poniekąd sam odpowiedział na to pytanie rynku ty się do tego podejść analitycznie to należy się spodziewać będą zmiany w składzie, bo takie nam trener Sousa proponuje przed każdym meczem natomiast czy personalnie faktycznie w tej chwili jesteśmy my mamy problem pt. brak zawodnika na pozycję nr 6 Grzegorz Krychowiak jest jak jednak zawieszony za kartki 2 myślę, że też Krychowiak jest w tej chwili mocno bez formy być może bez tej fizycznej strony przygotowania, bo widzieliśmy się po prostu męczył dopóki był na boisku w Sankt Petersburgu i teraz pytanie podstawowe brzmi, kto zagra na pozycji nr 6, bo ten spowodował, że tak dobrą sprawę nie ma w tej chwili dużego wyboru zostać jak jest wybór, kto tam zagrać Karol Linetty Jakub Moder mogę to nie jest piłkarz defensywny nie tylko moim zdaniem porozmawiają w ciągu ostatnich kilku dni wieloma byłymi reprezentantami Polski trenerami ta będzie największy problem być może powinien weryfikować np. postawić na Kamila Piątkowskiego, który środkowym obrońcom tam roli takiego umownego defensywnego pomocnika może byłbym mody wzmocnienie linii defensywnej natomiast pamiętajmy Hiszpanie będą do bólu klepać podaniami w poprzek wzdłuż boiska na ich długo wytrzymamy jak długo wytrzymamy, próbując przerwać akcje to jest chyba najważniejsze pytania no chyba będą skuteczniejsze jakoś tak to sobie wyobrażam przypomina mi się trochę ten mecz, który mógł dać awans na igrzyska olimpijskie kadry Czesława Michniewicza w trakcie młodzieżowych mistrzostw Europy wtedy skończyło się 50 oby teraz jednak inaczej, żebyśmy jeszcze mieli nadzieję, chociaż w tym ostatnim meczem ze Słowacją dobrze doszliśmy sobie do sobotniego meczu Polska Hiszpania meczu być może wszystko to jest też okaże po spotkaniu Szwecja kontra Słowacja ma jutro tak i jutro też nasi już do Sevilli wylatują jutro mają trening, a co dzisiaj to jeszcze tylko na koniec przypomnę mieliśmy spotkanie dania Belgia poprowadzeniu Duńczyków w pierwszej połowie zakończonej jednak zwycięstwa faworytów Belgów 21 no i wcześniej jeszcze Macedonia Północna przegrała 12 również z Ukrainą, a przed nami za 40 minut już niespełna ostatni mecz dnia ma wieczoru, czyli Holandia kontra Austria Michał Zawadzki TVP sport dziękuję ci serdecznie dziękuję dobrego wieczoru Przemysław Pozowski to był program jeszcze więcej euro wydawał Paweł Kierzniewski realizował Maciej Gorczyński do usłyszenia Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: JESZCZE WIĘCEJ EURO