REKLAMA

Nadciśnienie - nie leczymy się

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
25-06-2021 14:30 (Powtórka: 04-11-2022)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:42 min.
Udostępnij:

Z leczeniem nadciśnienia tętniczego jest dziwna sprawa. Trudna sprawa. Ludzie wiedzą , że mają nadciśnienie. Jest lek na nadciśnienie. A mimo to go nie biorą. Rozwiń »
W praktyce wyglada to tak ;
Dowiadujemy się że mamy nadciśnienie. Jesteśmy chorzy ! Przejmujemy się. Zaczynamy brać leki. Mierzymy sobie kilka razy dziennie ciśnienie.......
I ulga. I radość – ciśnienie spadło. Uznajemy się za wyleczonych i leki odstawiamy. Tymczasem to tak nie działa. Leki na nadciśnienie trzeba stosować przez cały czas. Tylko wtedy może być ono na zalecanym poziomie.
Są badania, które pokazują , że po upływie pół roku leczenie przerywa co trzeci chory, po roku leki zażywa trochę więcej niż połowa pacjentów, a po 2 latach już tylko co trzeci.
Najgorsze w nadcisnieniu jest to , że nie boli. A więć je bagatelizujemy

Prawie połowa chorych na nadciśnienie w ogóle nie wie o swej chorobie. A wśród osób leczonych mniej niż 1/3 jest leczona skutecznie, choć i tak lepiej: 15 lat temu prawidłowo leczonych było jedynie 12% chorych.
Nadciśnienie tętnicze nie boli. To dlatego połowa z prawie 10 mln Polaków, która je ma, nie wie o tym.
Ale ono jest i powoduje nieodwracalne zmiany w narządach wewnętrznych. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry leczeniem nadciśnienia tętniczego jest dziwna sprawa trudna sprawa ludzie wiedzą, że mają nadciśnienie jest legł na nadciśnienie, a mimo to nie biorą w praktyce wygląda to tak dowiadujemy się, że mamy nadciśnienie jesteśmy chorzy przejmujemy się zaczynamy brać leki mierzymy sobie kilka razy dziennie ciśnienie i potem co ulga radość ciśnienie spadło uznajemy się za wyleczonych leki odstawiamy tymczasem to tak działa leki na Rozwiń » nadciśnienie trzeba stosować przez cały czas tylko wtedy może być ona zalecanym poziomie są badania, które pokazują, że po upływie pół roku leczenie przybywa co trzeci chory po roku leki zażywa trochę więcej niż połowa pacjentów, a po 2 latach już tylko co trzeci najgorszy mecz ciśnieniu jest to, że nie boli, a więc bagatelizujemy prawie połowa chorych nadciśnienie w ogóle nie wie o swojej chorobie, a wśród osób leczonych mniej niż 13 rzecz skutecznie chodzi tak to lepiej 15 lat temu prawidłowo leczonych było jedynie 12% chorych nadciśnienie tętnicze nie boli dlatego połowa prawie 10 000 000 Polaków, które ma nie wie o tym, ale ono jest i powoduje nieodwracalne zmiany w narządach wewnętrznych przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 30 pić przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA