REKLAMA

Jak radzić sobie z nocnymi skurczami nóg cz.2

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-07-09 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:19 min.
Udostępnij:

Dziś ciąg dalszy o tym co robić w wypadku gdy łapią nas w nocy bolesne skurcze nóg. Rozwiń »
Po wysiłku fizycznym, treningu pijmy napoje izotoniczne.
Najprostszy, który możemy sami przygotować to: woda, łyżeczka miodu, sok z cytryny i szczypta soli.
Ograniczmy kofeinę - maksymalna dzienna dawka dla dorosłej osoby nie powinna przekraczac przekraczać 300 mg. Ale uwaga: kofeina znajduje się nie tylko w kawie, ale i w herbacie, coli czy napojach energetycznych.

Jeżeli nie lubimy lub mamy alergie na spożywanie produktów zawierających magnez, wapń, żelazo i potas, możemy przyjmować suplementy diety.
Unikajmy długotrwałego siedzenia w jednej pozycji - szczególnie z nogą na nogę, czy ze stopami pod pośladkami. Zmieniajmy pozycje po dwóch godzinach przebywania w jednej, wstańmy przynajmniej na chwilę i rozruszajmy nogi.

Korzystałam z:
https://www.drmax.pl/blog-porady/nocne-skurcze-miesni-czego-brakuje-mi-w-organizmie Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska dziś ciąg dalszy o tym co robić w wypadku, gdy łapią nas w nocy bolesne skurcze nóg po wysiłku fizycznym treningu pijemy napoje izotoniczne najprostszy, który możemy sami przygotować to woda łyżeczka miodu sok z cytryny szczypta asów ograniczmy kofeiny maksymalna dzienna dawka dla dorosłej osoby nie powinno przekraczać 300 mg uwaga kofeina znajduje się nie tylko w kawiarni w herbacie coli czy napojach energetycznych, jeżeli nie Rozwiń » lubimy lub mamy alergię na spożywanie produktów zawierających w 2 magnez żelazo potas możemy przyjmować suplementy diety unikajmy długotrwałego siedzenia w 1 pozycji szczególnie z nogą na nogę czy ze stopami pod pośladkami zmieniajmy pozycję po 2 godzinach przebywania w 1 staniemy przynajmniej na chwilę i raz ruszajmy no przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA