REKLAMA

Skurcze nóg - leczenie

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-07-14 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:36 min.
Udostępnij:

Jak się leczy skurcze nóg ? Rozwiń »
Na ich zmniejszenie, prawdopodobnie poprzez działanie na przewodnictwo nerwowe, wpływają witaminy z grupy B; B2, B6, oraz B12.
Także stosuje się nieraz witamine E.
Metodą szeroko rozpowszechnioną jest przyjmowanie magnezu. Mimo tego, że brakuje jednoznacznych danych o skuteczności tej metody - samo przyjmowanie magnezu jest ogólnie bezpieczne. Najłatwiej przyswajalne są organiczne związki magnezu takie jak cytryniany, mleczany i chlorki magnezu.
Za przewodnictwo nerwowo - mięśniowe odpowiedzialny jest potas. Przypominam; znajduje się w pomidorach, ziemniakach czy fasoli. W postaci suplementu najlepiej przyswajalny jest jako chlorek potasu.
Jeżeli skurcze wynikają z zaburzeń krążenia obwodowego można stosowac leki flebotropowe, czyli usprawniające krążenie krwi. Są to preparaty z diosminą, dobyselanem wapnia, hesperydyną czy rutozydem.
U osób z neuropatia cukrzycową pomocne są preparaty z kwasem alfaliponowym.
Jeśli skurcze nóg mimo działań o których mówiłam nie ustępują, są wyjątkowo uciążliwe, mięśnie stają się osłabione, a skóra wokół nich jest zaczerwieniona lub zmieniona chorobowo - wówczas należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.
Korzystałam z:
\https://www.gdziepolek.pl/artykuly/skurcze-nog-jak-radzic-sobie-ze-skurczami-lydek Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska jak się leczy skurcze nóg na ich zmniejszenie prawdopodobnie poprzez działanie na przewodnictwo nerwowe wpływają witaminy z grupy bez będą 2 w 6 oraz BYD 12, gdzie stosuje się nieraz witaminy metodą szeroko rozpowszechniona jest przyjmowanie magnezu mimo tego, że brakuje jednoznacznych danych o skuteczności tej metody samo przyjmowanie magnezu jest ogólnie bezpieczne najłatwiej przyswajalne są organiczne związki magnezu Rozwiń » takiej akcji drewnianym leczony i chlorki magnesu za przewodnictwa nerwowo mięśniowe odpowiedzialny jest podczas przypomina znajduje się w pomidorach ziemniakach czy fasoli w postaci suplementu najlepiej przyswajalny jest jako chlorek potasu dzieli skurczy wynikają zaburzeń krążenia obwodowego można stosować leki flebotropowe, czyli usprawniający krążenie krwi są preparaty diosminy domyślnym wapnia SPR jedyną czy ruch to 1 u osób Europa cukrzycową pomoc są preparaty z kwasem Alfa ponowne jeśli skurcze nóg mimo działań, o których mówiłam nie ustępują są wyjątkowo uciążliwe mięśnie stają się osłabiony, a skóra wokół nich jest zaczerwieniona lub zmieniona chorobowo wówczas należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 60% taniej w promocji Black Friday!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA