REKLAMA

Słońce postarza!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-07-22 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

Gdy ostrzega się, że opalanie się może być przyczyną czerniaka, rzadkiego, ale groźnego nowotworu, ludzie myślą: dlaczego akurat mnie to ma spotkać. I poniekąd jest w tym element racjonalny, nie każdy kto wystawia ciało na słońce zachoruje na nowotwór. Ale każdy kto się opala bez ochrony będzie wyglądał starzej, niż ten kto słońca unika. Rozwiń »
W sieci krąży bardzo wymowne zdjęcie, dwóch 61 letnich bliźniaczek. Jedna mieszkała na Florydzie i wystawiała się na słońce tak często, jak to było możliwe. Druga tego świadomie unikała. Różnica jest spektakularna. Ta druga wygląda jakby miała 10 lat mniej.
Ktoś powie, nie można na tym przykładzie uogólniać. I nie będzie miał racji!
W Australii przeprowadzaono badania na 1000 uczestnikach. Wykazały one, że osoby stosujące krem ochronny codziennie – względem tych, które robiły to tylko okazjonalnie, wtedy, gdy wychodziły na mocne słońce – wolniej się starzeją!
Wszyscy chcemy wyglądać młodziej, wydajemy pieniadze na kremy, maseczki, zabiegi w gabinetach kosmetycznych i u lekarzy medycyny estetycznej, więc jeśli nie groźba nowotworu, to może ten argument - szybszego starzenia się podziała na nas i przestaniemy bezrozumnie wystawiać się na słońce.
Korzystałam z: https://wirtualnaklinika.pl/fotostarzenie-czym-jest-i-jak-sie-przed-nim-uchronic/ Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska, gdy ostrzega się, że opalanie może być przyczyną czerniaka rzadkiego groźnego nowotworu ludzie myślą, dlaczego akurat mnie to spotkać poniekąd jest element racjonalny nie każdy, kto wystawia ciało na słońce zachoruje na nowotwór, ale każdy, kto się Opala bez ochrony będzie wyglądał starzej niż ten, kto słońca unika sieci krąży bardzo wymowne zdjęcie 261 letnich bliźniaczek 1 mieszkała na Florydzie i wystawiała się Rozwiń » na słońce tak częste to było możliwe druga tego świadomie unikał różnica jest spektakularna ta druga wygląda, jakby miała 10 lat mniej ktoś powie nie można na tym przykładzie uogólniać nie będzie miał racji Australii przeprowadzono badania na 1000 uczestnikach wykazały one, że osoby stosujące krem ochronny codziennie względem tych, które robiło to tylko okazjonalnie wtedy, gdy wychodziły na mocne słońce wolniej się starzeją wszyscy chcemy wyglądać młodziej wydajemy pieniądze na kremy maseczki zabiegi w gabinetach kosmetycznych i lekarzy medycyny estetycznej, więc jeśli nie groźba nowotworu to może ten argument szybszego starzenia się podziała na nas i przestaniemy bezrozumnie wystawiać się na słońce przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA