REKLAMA

Jak być opalonym bez opalania się

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-07-26 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:55 min.
Udostępnij:

Można mówić i ostrzegać, powtarzać i przypominać. Opalanie zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory i powoduje szybsze starzenie się skóry. I co z tego ? Rozwiń »
Ciągle w naszej kulturze opalenizna jest symbolem piękna i zdrowia. Jakie wyjście ? Co zrobić by wyglądać na opaloną, a nie opalać się. Nasza skóra niech ma odcień pięknego brązu, a przyczyną niech nie będzie słońce.
Rozwiązaniem jest samoopalacz !
Jak powstaje opalenizna ? Skóra broniąc się przed oparzeniem zwiększa produkcję barwnika - melaniny. Pogrubia się warstwa naskórka a melanina zmienia jego barwę.
Jak działa samoopalacz ?
Jego główny składnik to związek o charakterze cukrowym o nazwie dihydroksyaceton w skrócie DHA. Po posmarowaniu się samoopalaczem związek ten wiążę się z występującymi na skórze aminokwasami. Efektem jest zabarwiona skóra. Wszystko dzieje się w powierzchniowej warstwie rogowej naskórka. To oznacza, że jeśli chce się utrzymać efekt opalenizny nie wystarczy posmarować się raz samoopalaczem, lecz trzeba ciągle ten zabieg powtarzać. Ponieważ warstwa rogowa naskórka stale ulega złuszczeniu.
Ciekawostka: właściwości DHA odkryto pod koniec lat 50 -tych, w szpitalu dziecięcym. Przypadkowo. Był on stosowany w leczeniu cukrzycy. I zauważono, że skóra dzieci zabrudzona syropem zawierającym DHA po pewnym czasie ulegała zabarwieniu na brązowo. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska można mówić ostrzegać powtarzać przypominać opalanie zwiększa ryzyko zachorowania na potwory i powoduje szybsze starzenie się skóry i co z tego ciągle w naszej kulturze opaleniznę symbolem piękna i zdrowia, jakie wyjście co zrobić by wyglądać opaloną ani opalać nasza skóra ma odczyn pięknego brązu, a przyczyną niech nie będzie słońca rozwiązaniem jest samoopalacz jak powstaje opalenizna skóra, broniąc się przed Rozwiń » oparzeniem zwiększa produkcję barwnika melaniny pogrubia się warstwę naskórka, a melanina zmienia jego barwę jak działa samoopalacz jego główny składnik to związek o charakterze cukrowym o nazwie ich Drog psy AC to w skrócie de cha, a posmarowanie się samo palaczem związek ten wiąże się z występującymi na skórze aminokwasami efektem jest zabarwiona skóra wszystko dzieje się w powierzchniowej warstwie rogowej naskórka to oznacza, że jeśli chce się utrzymać efekt opalenizny nie wystarczy posmarować teraz samoopalaczy, lecz trzeba ciągle ten zabieg powtarzać, ponieważ warstwa Rogowa naskórka stale ulega zniszczeniu ciekawostka właściwości dha odkryto pod koniec lat pięćdziesiątych szpital dziecięcy przypadkowo był stosowany w leczeniu cukrzycy i zauważa, że skóra dzieci zabrudzona syropy zawierające dha po pewnym czasie ulegała zabarwieniu na brązowo przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA