REKLAMA

Kto zwycięży w Konkursie Nowe Horyzonty w tym roku? Przyjrzyjmy się kandydatom

Przewodnik po Horyzont
Data emisji:
2021-08-03 16:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:09 min.
Udostępnij:

W 2020 roku Grand prix i nagrodę publiczności festiwalu otrzymała Catarina Vasconcelos za film "Metamorfoza ptaków". Kto zwycięży w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty w tym roku? Przyjrzyjmy się kandydatom. Rozwiń »
Duże szanse na festiwalową nagrodę ma Ziemia Jałowa, czyli irański film, nagrodzony m.in. trzema nagrodami na ostatnim festiwalu w Wenecji. To ballada o pięknie i surowości pustynnego życia pracowników położonej na perskiej prowincji cegielni.
Na uwagę zasługuje też polska propozycja, czyli pełnometrażowy debiut Piotra Stasika Ćmy. To komentująca wyzwania współczesnego świata opowieść nawiązująca do ‘Władcy Much” z elementami operowymi do muzyki Pawła Mykietyna. Bardzo interesujący jest też film ambitnego artysty wizualnego Pascuala Sisto John and the Hole, który IndieWire nazwał przegiętą wersją „Kevina samego w domu”. W sekcji konkursowej można będzie też zobaczyć turecka opowieść o kobiecym gniewie i zemście, czyli Czarną meduzę.
A na koniec przebojowa satyra na dziki kapitalizm, czyli historia podupadłego hiszpańskiego miasteczka, w którym jego mieszkanki walczą o godność i utrzymanie ekonomicznego statusu. Film Planeta Amalii Ulman.
Więcej o tegorocznych propozycjach konkursowych oraz cały program na stronie nowehoryzonty.pl Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik po horyzont 2020 roku g i nagrodę publiczności festiwalu otrzymała Katharina konsensus firm metamorfoza ptaków, kto zwycięży w międzynarodowym konkursie nowe Horyzonty w tym roku przyjrzyjmy się kandydatom to jest radiowy przewodnik po festiwalu Anna Piekutowska dzień dobry duże szanse na festiwalową nagrodę ma ziemia jałowa, czyli irański film nagrodzony m.in. 3 nagrodami na ostatnim festiwalu Wenecji to ballada o pięknie i surowości pustynnego życia na uwagę Rozwiń » zasługuje też Polska propozycja, czyli pełnometrażowy debiut Piotra sika my dokumentująca wyzwania współczesnego świata opowieść do muzyki Pawła Mykietyna bardzo interesujące jest też film ambitnego artysty wizualnego Pascala histo John and hol, który inni Why nazwał przyjętą wersję Kevina samego w domu, a na koniec przebojowa satyra na dziki kapitalizm, czyli historia podupadłego hiszpańskiego miasteczka, w którym jego mieszkanki walczą o godność i utrzymanie ekonomicznego statusu firmy planeta Amalii Ulman Radia TOK FM jest patronem festiwalu więcej informacji na stronie nowe Horyzonty Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK PO HORYZONT

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA