REKLAMA

Solarium ? WHO mówi- Nie !

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-08-06 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:33 min.
Udostępnij:

Mówimy o opalaniu się, o niebezpieczeństwach z tym związanych, o samoopalaczach a jeszcze nie padło słowo - Solarium. Rozwiń »
A co na ten temat sądzi WHO - Światowa Organizacja zdrowia. Stanowisko WHO jest jednoznaczne.
Otóż uważa ona, że opalanie w solarium stanowi
ogromny problem z zakresu zdrowia publicznego, ponieważ
odpowiada za prawie pół miliona nowo powstałych nowotworów skóry na świecie.
Badania pokazują, że u osób korzystających z solarium ryzyko zachorowania na czerniaka jest większe o 20% niż u osób nie opalających się, natomiast u osób po 30 - tym roku życia ryzyko to wzrasta, aż do 75%. Co więcej, u osób korzystających z solarium częściej niż raz w miesiącu ryzyko to wzrasta o ponad połowę.
W Polsce kilka lat temu zostało wprowadzone prawo, które zabrania korzystać z solarium osobom, które mają mniej niż 18 lat.

Osoby często korzystające z solaarium powinny się zastanowić czy nie są uzależnione od bycia opalonym. Tak, istnieje takie niebezpieczne uzależnienie. Nosi ono nazwę tanoreksja.


https://www.medonet.pl/zdrowie,solarium---korzysci--wady--przeciwwskazania,artykul,1729051.html Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dam Ewa Podolska mówimy o opalaniu się o niebezpieczeństwach związanych z Osamą Opala, a jeszcze nie padło słowo solarium, a co na ten temat sądzi WHO światowa organizacja zdrowia stanowisko WHO jest jednoznaczny Otóż uważa nasz opalanie solarium stanowi ogromny problem z zakresu zdrowia publicznego, ponieważ odpowiada za prawie 500 000 nowo powstałych nowotworów skóry na świecie badania pokazują, że u osób korzystających z solarium Rozwiń » ryzyko zachorowania na czerniaka jest większy od 20% niż osób nie opalających się natomiast osób po trzydziestym roku życia ryzyko wzrasta aż 75 prace co, więc osób korzystających z solarium częściej niż raz miesiącu ryzyko wzrasta o ponad połowę w Polsce kilka lat temu zostało wprowadzone prawo, które zabrania korzystać z solarium osobom, które mają mniej niż 18 lat ci, którzy często korzystają z solarium powinniśmy zastanowić czy nie są uzależnieni od bycia opalonych tak istnieje takie niebezpieczne uzależnienie nosi ono nazwę ta norek Asia przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA