REKLAMA

Pokrzywka słoneczna - jak z nią żyć

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-08-10 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Jedną z chorób, które są wywoływane przez promienie słoneczne jest pokrzywka słoneczna. Jej objaw to silnie swędzące bąble i obrzęki na twarzy. Zupełnie tak jakby ktoś wysmagał nas pokrzywą. Rozwiń »
Promienie słoneczne mają różną długość fal. Dla badań pokrzywki nadaje się im podział na trzy grupy:
Promieniowanie widzialne
Promieniowanie ultrafioletowe UV-A
Promieniowanie UV-B
Uczula każdy rodzaj promieni, choć nie każdego.
Promienie UV-B szkodzą tylko w czasie bezchmurnego nieba osobom przebywającym na zewnątrz domu, gdyż nie przenikają ani przez szyby, ani przez ubranie
Inaczej promienie UVA; wywołują pokrzywkę także w dni częściowo pochmurne. A także przenikają przez szyby, np. podczas jazdy samochodem, i przez ubranie. Wówczas bąble mogą powstać na całym ciele.
Leczenie pokrzywki słonecznej jest trudne.
Kremy ochronne z filtrami są najbardziej skuteczne u uczulonych na promienie UV-B.
Gdy mamy bąble ulgę przynoszą leki steroidowe i przeciw histaminowe.
W praktyce najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z pokrzywką jest unikanie promieni słonecznych.
Korzystałam z:
http://alergia.org.pl/pacjent/objawy/pokrzywkasun.htm Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa wodę z jedną z chorób, które są wywoływane przez promienie słoneczne jest Pokrzywka słonecznych i objaw to silnie swędzące bąble i obrzęki twarzy zupełnie tak jakby ktoś Smaga nas poruszy promienie słoneczne mają różną długość fal dla badań pokrzywki nadaje się podział na 3 grupy promienie widzialne promienie ultrafioletowe UVA i promieniowanie UVB uczula każdy rodzaj kamieni, choć nie każdy promienie UVB szkodzą tylko w Rozwiń » czasie bez możnego nieba osobom przebywającym na zewnątrz domu, gdyż nie przenikają ani przez szyby ani przez ubrań inaczej promienie UVA wywołują pokrzywkę także dni częściowo pochmurne oraz przenikają przez szyby np. podczas jazdy samochodem przez ubranie podczas bąble mogą powstać na całym ciele leczenie pokrzywki słonecznej jest trudny krem ochronny z filtrami są najbardziej skuteczne u uczulonych na promieniowanie UVB mamy bąble ulgę przynoszą leki sterydowe i przeciw histaminowe w praktyce najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z poprzeczką słoneczną jest unikanie promieni słonecznych przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA