REKLAMA

Uczulenie na słońce - osutki świetlne

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-08-11 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:22 min.
Udostępnij:

Można być uczulonym na słońce. Mówiłam już o pokrzywce słonecznej. Inna postacią takiego uczulenia są wielopostaciowe osutki świetlne. Mogą je wywołać zarówno promienie UV-A jak i UV- B. Rozwiń »
Objawy to: grudki, pęcherzyki a czasem i grudki i pęcherzyki. Często towarzyszy im świąd, niejednokrotnie bardzo silny.
Te zmiany mogą ustąpić po kilku dniach, ale nie zawsze tak jest.
Osutki mogą się też pojawić u osoby uczulonej w dzień pochmurny. To dlatego, że promieniowanie UV-A przenika przez warstwę chmur, szyby samochodowe i te w oknach. Zmiany na skórze mogą pojaawic się także wtedy , gdy nie mamy kontaktu ze światłem słonecznym, ale przebywamy w pomieszczeniu, gdzie są lampy, które emituja promieniowanie UVB, lub UVA. Mogą to być stare lampy rtęciowe lub też lampy z fluorescencją. Można je spotkać w salonach kosmetycznych, ale także w oświetleniu domowym czy dekoracyjnym.
Korzystałam z:

https://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,23439228,uczulenie-na-slonce-zaczyna-sie-juz-wiosna.ht Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dobry Ewa Podolska można być uczulonym na słońce mówiła już pokrzywkę słonecznej inną postacią takiego uczulenia są tzw. wielu postaci owe osóbki świetne mogą wywołać zarówno promienie UVA jak i UVB objawy to grudki pęcherzyki, a czasem grudki pęcherzyki często towarzyszy świąd niejednokrotnie bardzo silny te zmiany mogą ustąpić po kilku dniach, ale nie zawsze tak jest i osóbki mogą też pojawić się osoby uczulone jest dzień pochmurny, Rozwiń » dlatego że promieniowanie UVA przenika przez warstwę chmur szyby samochodowej w oknach zmiany na skórze mogą pojawić także wtedy, gdy nie mamy kontaktu ze światłem słonecznym, ale przebywam w pomieszczeniu, gdzie są lampy, które emitują promieniowanie UVB lub UVA mogą to być stare lampy rtęciowe lub też lampy fluorescencji ją można spotkać w salonach kosmetycznych, ale także w oświetleniu domowym czy dekoracyjnych przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA