REKLAMA

Stan wojenny, stan umysłu. Lista 530

Lista Przebojów TOK FM
Data emisji:
2021-09-03 19:20
Prowadzący:
Czas trwania:
14:31 min.
Udostępnij:

Powrót po wakacjach jest naprawdę mocny! Tak, jak w lipcu a tym bardziej w sierpniu dopadał „Listę” sezon ogórkowy, tak wrzesień zaczynamy z pełnym rezerwuarem dziesięciu propozycji, które na dodatek są naprawdę znakomite. Ale też niepokojące, jak potrzeba ogłoszenia stanu wojennego, która pojawiła się u polityka, który nadzwyczaj często ruga różne osoby krytykując ich uczynki i nawołując do ostrożnych posunięć i uważnego dobierania słów. Rozwiń »

Trzeba się też jednak odnieść do treści rozporządzeń o stanie wyjątkowym i rządowych komentarzy, co zrobił Maciej Głogowski. Są też fragmenciki jednej z najszerzej i najgłośniej komentowanych dyskusji ostatnich dni: czyli spotkania autora wielkiej, bezkompromisowej i od lat krytykowanej ale też wychwalanej reformy gospodarczej, prof. Leszka Balcerowicza z młodzieżą. I próby oceny tego, co było ponad 30 lat temu ale też wyzwań i problemów, jakie mamy dzisiaj. Ponadto: w najnowszej „Liście Przebojów TOK FM” jest też wspomnienie z czasów PRL, o którym jego bohaterka zdecydowała się opowiedzieć korzystając z dobrodziejstw przedawnienia.

Wspomniałem tylko o niektórych premierach, a dołącza do nich oczywiście nagranie, które wygrało w głosowaniu. W 529. Liście Przebojów TOK FM miejsce 1. zajęła parafraza autorstwa Mateusza Morawieckiego, której mechanizm rozumie chyba jedynie sam autor, o ile w ogóle. Na miejscu drugim - Jan Wróbel i przerwane połączenie, tym razem z Jarosławem Gowinem.

Słuchajcie, głosujcie, możecie też pisać: lista@tok.fm Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: LISTA PRZEBOJÓW TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA