REKLAMA

Witamina D - ważniejsza niż sądzono ciąg dalszy

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-09-21 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:26 min.
Udostępnij:

Witamina D ma działanie ochronne w wielu chorobach. Z analizy uczonych min z Harvardu wynika, że u osób mających witaminy D występuje większe ryzyko zgonu z powodu raka. Rozwiń »
Ale ma ona także znaczenie jeśli idzie o naszą psychikę.
Coraz więcej badań naukowych wskazuje, że niski poziom witaminy D ma związek z depresją, bezsennością, podatnością na stres.
Ci którzy mieli jej niedobór ciężej przechodzili zakażenie Covid 19. Także jej zbyt niski poziom jest czynnikiem ryzyka rozwoju cukrzycy typu 1.
Wszyscy wiedzą, że powstaje ona w naszej skórze pod wpływem słońca, ale to nie jest takie proste. By stać się aktywną musi przejść jeszcze dwie reakcje. W wątrobie i nerkach.
Nie u wszystkich te procesy przebiegają prawidłowo, co może powodować że nie mamy w organizmie wystarczającej ilości aktywnej witaminy D.
Można ja dostarczyć sobie w pożywieniu, ale to też nie jest roste. Więcej o tym jutro.

Korzystałam z „Broń się.Jak dbać o swoją odporność” Margit Kossobudzka. Katarzyna Staszak Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry witam na temat działanie ochronne wielu chorobach z analizy uczonych m.in. z Harvardu wynika, że u osób mających niedobór witaminy de występuje większe ryzyko zgonu z powodu raka, ale ma ona także znaczenie jeśli chodzi o psychikę coraz więcej badań naukowych wskazuje, że niski poziom witaminy de ma związek z depresją bezsennością podatnością na stres ci, którzy mieli niedobór ciężej przechodzili zakażenie covid 19, a także jej zbyt Rozwiń » niski poziom jest czynnikiem ryzyka rozwoju cukrzycy typu pierwszego wszyscy wiedzą, że powstaje ona w naszej skórze pod wpływem słońca, ale to nie jest takie proste by stać się aktywną musi przejść jeszcze 2 reakcje wątrobie nerkach nie wszystkich te procesy przebiegają prawidłowo co może spowodować, że nie mamy w organizmie wystarczającej ilości aktywnej witaminy te można ją dostarczyć sobie w pożywieniu, ale z tą też nie jest proste więcej o tym jutro w przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie nie ma Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA