REKLAMA

Signal, Telegram, Whatsapp, Messenger - jak przenieść wiadomości ze starego telefonu na nowy?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2021-09-22 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
02:36 min.
Udostępnij:

Dziś kilka słów o komunikatorach. Raz na jakiś czas zmieniamy swoje smartfony na nowe, dlatego opowiem Państwu jak przenieść wiadomości ze starego urządzenia na nowe. Skupię się na Signalu, Telegramie, Whatsappie i Messengerze. Rozwiń »

Whatsapp umożliwia tworzenie kopii zapasowych w chmurach. Na urządzeniach z Androidem jest to Dysk Google, na iPhone'ach - iCloud. Dzięki temu na nowych smartfonach w łatwy sposób można ją odtworzyć. Jest jeden warunek. W ten sposób przeniesiemy dane na urządzenia z tym samym systemem, czyli ze starego telefonu z androidem na nowy z androidem lub ze starego iPhone'a na nowego iPhone'a. Kopie zapasowe w chmurze powinny się robić automatycznie co jakiś czas. Oczywiście, aby mieć pewność, że są tam zarchiwizowane najnowsze dane, taką kopię można zrobić ręcznie. W tym celu na telefonach z Androidem, na głównym ekranie aplikacji należy dotknąć trzech kropek w prawej górnej części ekranu i wejść do ustawień, następnie do zakładki Czaty i potem opcji Kopia zapasowa czatów. Na iPhone'ach skrót do ustawień jest na samym dole ekranu po prawej. Następnie trzeba wejść do zakładki "Kopia zapasowa czatów". Po zainstalowaniu na nowym urządzeniu Whatsappa komunikator podczas rejestracji spyta się czy dokonać importu kopii zapasowej. Wszystko trwa kilka chwil. Na razie niestety nie da się przenieść wiadomości z Androida do iPhone'a, ale można to zrobić w drugą stronę. Służy do tego aplikacja SmartSwitch, ponadto telefony trzeba połączyć kabelkiem. Link do instrukcji znajdą Państwo na końcu opisu.

Telegram przechowuje wiadomości na swoich serwerach więc na nowym urządzeniu wystarczy zalogować się na swój numer telefonu. Tak samo działa Messenger.

W Signalu wszystko jest wyłącznie na zalogowanym urządzeniu więc przed przeniesieniem danych nie wolno niczego kasować na starym urządzeniu. Na iPhone'ach wystarczy zeskanować aparatem nowego telefonu kod QR ze starego. Androidy muszą mieć włączone Bluetooth i WiFi, bowiem zawartość przeniesie się po zbliżeniu do siebie urządzeń i podaniu kodu. Można też utworzyć lokalną kopię zapasową w katalogu i ręcznie przenieść go ze starego urządzenia na nowe. Niestety nie da się przenieść wiadomości z Androida na iPhone'a oraz z iPhone'a na Androida.

Więcej informacji o tym, jak wykonać te czynności można znaleźć w pomocy technicznej aplikacji Whatsapp oraz Signal. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA