REKLAMA

Kto nie musi zażywać witaminy D3?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-09-24 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:37 min.
Udostępnij:

Od kilku dni mówię o skutkach niedoboru witaminy D. Ale co to znaczy niedobór, czyli inaczej co oznacza pojęcie „właściwy poziom” witaminy D. Powinien on wynosić od 20 do 50 ng/ml u dzieci oraz od 30 do 80 ng/ ml u dorosłych. Aby się dowiedzieć jaki mamy poziom witaminy D3, należy wykonac badanie z surowicy krwi. Z reguły zapłacimy za nie kilkadziesiat zł, ale warto je zrobić. Rozwiń »
W zależności od poziomu witaminy D indywidualna dawkę suplementacji ustali lekarz.

Czy brać witaminę D profilaktycznie ?
Owszem, ale powinno to być zindywidualizowane w zależności od wieku, masy ciała, nasłonecznienia czyli pory roku, a także diety i trybu życia. Kto suplementować witaminy D nie musi ? Osoba zdrowa poniżej 65 roku życia, która przebywa na słońcu z odkrytymi przedramionami i podudziami przez co najmniej 15 minut w godzinach między 10 a 15 i nie używa kremów z filtrem. I to tylko od maja do września. Chociaż wcale błędem nie jest, jeżeli i ona suplementuje witaminę D. Oczywiście biorąc zalecane dawki.

Korzystałam z:
„Naturalna odporność. Radzi Matka Aptekarka” Ana Krysiewicz Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA