REKLAMA

Kto nie musi zażywać witaminy D3?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
24-09-2021 14:30 (Powtórka: 29-04-2022)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:37 min.
Udostępnij:

Od kilku dni mówię o skutkach niedoboru witaminy D. Ale co to znaczy niedobór, czyli inaczej co oznacza pojęcie „właściwy poziom” witaminy D. Powinien on wynosić od 20 do 50 ng/ml u dzieci oraz od 30 do 80 ng/ ml u dorosłych. Aby się dowiedzieć jaki mamy poziom witaminy D3, należy wykonac badanie z surowicy krwi. Z reguły zapłacimy za nie kilkadziesiat zł, ale warto je zrobić. Rozwiń »
W zależności od poziomu witaminy D indywidualna dawkę suplementacji ustali lekarz.

Czy brać witaminę D profilaktycznie ?
Owszem, ale powinno to być zindywidualizowane w zależności od wieku, masy ciała, nasłonecznienia czyli pory roku, a także diety i trybu życia. Kto suplementować witaminy D nie musi ? Osoba zdrowa poniżej 65 roku życia, która przebywa na słońcu z odkrytymi przedramionami i podudziami przez co najmniej 15 minut w godzinach między 10 a 15 i nie używa kremów z filtrem. I to tylko od maja do września. Chociaż wcale błędem nie jest, jeżeli i ona suplementuje witaminę D. Oczywiście biorąc zalecane dawki.

Korzystałam z:
„Naturalna odporność. Radzi Matka Aptekarka” Ana Krysiewicz Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Zidane, a Ewa Dąbrowska od kilku dni mówię o skutkach niedoboru witaminy de, ale co to znaczy niedobór, czyli inaczej co oznacza pojęcie właściwy poziom witaminy de powinien on wynosić od 20 do 50 nano g na mililitr u dzieci oraz od 30 do 80 na g na mililitr u dorosłych, aby dowiedzieć, jaki mamy poziom witaminy, lecz należy wykonać badanie surowicy krwi z reguły zapłacić za kilkadziesiąt złotych, ale warto zrobić w zależności od poziomu witaminy de indywidualną dawkę Rozwiń » suplementacji ustali lekarz czy brać witaminę de profilaktycznie, owszem, ale powinno to być indywidualizowania w zależności od wieku masy ciała nasłonecznienia, czyli po roku, a także diety i trybu życia to suplementy witaminowe nie musi osoba zdrowa poniży sześćdziesiątego piątego roku życia, która przebywa na słońcu z odkrytymi przedramiona i pod udziałami przez co najmniej 15 minut w godzinach między dziesiątą, a piętnastą i nie używa kremów z filtrem i to tylko od maja do września, chociaż wcale błędem nie jest, jeżeli ona suplementów witaminy de oczywiście biorąc zalecane dawki przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA