REKLAMA

4 października - Światowy Dzień Onkologii

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-10-04 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Onkologii. W Unii Europejskiej nowotwory stały się główną przyczyną zgonów.Niestety choć na świecie coraz częściej są już traktowane jako choroby przewlekłe i uleczalne, to u nas wskaźnik umieralności z ich powodu jest bardzo wysoki. Rozwiń »
Choroba jest najczęściej diagnozowana u osób w średnim i starszym wieku. Jednak do zmian w komórkach, które prowadzą do nowotworu dochodzi znacznie wcześniej. Dlatego już w młodości można mieć wpływ na to, czy choroba się rozwinie. Przyczyn powstawania nowotworów jest wiele. Cały czas badany jest czynnik genetyczny, jednak najważniejszy jest czynnik środowiskowy, czyli nasz tryb życia.
Gwarancją sukcesu w leczeniu choroby nowotworowej jest jak najwcześniejsze jej wykrycie. Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, funkcjonują specjalne programy przesiewowe, które pozwalają zdiagnozować chorobę w pierwszej fazie. Niezwykle ważne jest także obserwowanie własnego ciała. Wszelkie niepokojące objawy ze strony naszego organizmu powinny być niezwłocznie konsultowane z lekarzem.
Korzystałam z:
https://www.spzoz-bielsk.pl/ogloszenia/4-pazdziernika-swiatowy-dzien-onkologii/ Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska dzisiaj obchodzimy światowy dzień onkolog Unii Europejskiej nowotwory stały się główną przyczyną zgonu i niestety, choć na świecie coraz częściej są traktowane jako choroby przewlekłe nieuleczalne to u nas wskaźnik umieralności z ich powodu jest ciągle bardzo wysoki choroba najczęściej diagnozowana u osób średni i starszym wieku jednak do zmiany w komórkach, które prowadzą do nowotworu dochodzi znacznie wcześniej Rozwiń » dlatego już młodości można mieć wpływ na to czy choroba się rozwija przyczyn powstawania nowotworów jest wiele cały czas badany jest czynnik genetyczny jednak najważniejszy jest czynnik środowiskowy czy nasz tryb życia gwarancją sukcesu w leczeniu choroby nowotworowej jest jak najwcześniejsze wykrycie zarówno w Polsce i na całym świecie funkcjonują specjalne programy przesiewowe, które pozwalają zdiagnozować chorobę pierwszy ufać niezwykle ważne jest obserwowanie własnego ciała wszelkie niepokojące objawy ze strony naszego organizmu powinny być niezwłocznie konsultowany z lekarzy przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie nie ma czasu posłuchać następnej audycji znajdziesz ją Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA