REKLAMA

Kolejne oszustwa. Za nieopłacony prąd i telefon z 997

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2021-10-08 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:30 min.
Udostępnij:

W dzisiejszym Przewodniku Technologicznym kilka słów o bezpieczeństwie. Zawsze staram się alarmować o sposobach wyłudzania pieniędzy, a metody oszustek i oszustów potrafią być coraz bardziej wyrafinowane. Rozwiń »

Najpierw SMSy. Jak donosi serwis Telepolis, w ostatnich dniach nasiliła się fala fałszywych wiadomości o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej i konieczności uregulowania należności po kliknięciu w skrócony link. Proszę go nie otwierać. Przekieruje on Państwa do strony, na której przestępcy na kod BLIK ściągną płatność na dowolną kwotę. Wiadomo, że nie będzie to parę złotych. Jeśli nie mają Państwo pewności, czy SMS wysłał dostawca energii elektrycznej, proszę się z nim skontaktować szukając namiaru na oficjalnej stronie internetowej. Na pewno nie oddzwaniać na numer, z którego został wysłany SMS.

Oszustki i oszuści tak czy owak potrafią podszywać się pod oficjalne numery różnych instytucji. W Przewodniku ostrzegałem przed fałszywymi telefonami podszywającymi się pod oficjalne numery banków. Zapraszam na tokfm.pl i do naszej aplikacji mobilnej. O połączeniach przychodzących z numeru 997 ostrzegał ostatnio Niebezpiecznik. Uwaga, policja nie będzie nigdy dzwonić do Państwa z numeru 997. Oszuści dzięki bramkom internetowym są w stanie podszyć się pod dowolny numer. Proszę zachować ostrożność. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam w dzisiejszym przewodniku technologicznym kilka słów o bezpieczeństwie zawsze staram się alarmować o sposobach wyłudzania pieniędzy, a metody oszustek oszustów potrafią być coraz bardziej wyrafinowane najpierw esemesy jak donosi serwis tele polis z ostatnich dniach nasiliła się fala fałszywych wiadomości o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej i konieczności uregulowania należności po kliknięciu skrócony Rozwiń » link proszę go nie otwierać prze kieruje on państwa do strony, na której przestępcy na kod Blik ściągną płatność na dowolną kwotę, a wiadomo, że nie będzie to parę złotych jeśli nie mają państwo pewności czy SMS wysłał dostawca energii elektrycznej proszę się z nim skontaktować, szukając namiarów na oficjalnej stronie internetowej na pewno nie oddzwania na numer, z którego został wysłany SMS oszustki oszuści tak czy owak potrafią podszywać pod oficjalne numery różnych instytucji w przewodniku ostrzegałem przed fałszywymi telefonami podszywającymi się pod oficjalne numery banków zapraszam na tokfm PL i naszej aplikacji mobilnej o połączeniach przychodzących z numeru uwaga 997 ostrzegał ostatnio niebezpiecznik policja nigdy nie będzie dzwonić do państwa nr. 997 oszuści dzięki bramkom internetowym są w stanie podszyć się pod dowolny numer proszę zachować ostrożność w Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej! Dostęp do nagradzanych podcastów, wszystkich audycji z anteny oraz Radio TOK FM bez reklam w świątecznej zniżce.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA