REKLAMA

Kodeks walki z rakiem - Nie pal ! cz.2

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-10-08 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

Wczoraj była mowa o tym jaki wpływ ma palenie zarówno na powstanie nowotworów płuc jak i innych chorób. Rozwiń »
Ponad połowa osób, która długotrwale stosuje tytoń, umiera na skutek palenia papierosów. Na cały świecie każdego roku używanie tytoniu powoduje około 6 mln zgonów.
Trudno się dziwić, że zalecenie - nie pal A to dlatego , że zalecenie nie pal jest na pierwszym miejsc w tzw Europwjskim Kodeksie Wallki z Rakiem. Rzuć , a jeśli nie możesz rzucic to przynajmniej nie pal w towarzystwie tych którzy nie palą. Ale cierpią nie tylko palący. Dym wydychany przez palaczy zawiera substancje rakotwórcze. Z badań wynika, że w przypadku osób regularnie wdychających wtórny dym tytoniowy w pracy lub w domu, ryzyko zachorowania na raka płuc jest dwukrotnie większe w porównaniu z osobami niepalącymi, które nie wdychają wtórnego dymu tytoniowego.
Gdy przestajemy palić ryzyko tego typu nowotworów szybko się zmniejsza. Korzyści zdrowotne obserwuje się już po 5 latach od zerwania z nałogiem.
Kolejne zalecenie Kodeksu walki z rakiem to Przestrzegaj zasad prawidłowego sposobu żywienia: co sprowadza się tak naprawdę do jedzenia większej ilości różnych warzyw i owoców i ograniczenia spożycia produktów zawierających tłuszcze zwierzęce.
Ale o tym więcej w następnym przewodniku Na zdrowie Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska wczoraj była mowa o tym, jaki wpływ ma palenie zarówno na powstanie nowotworów płuc jak innych chorób i ponad połowa osób, która długotrwale stosuje ten umiera na skutek palenia papierosów na całym świecie każdego roku używanie tytoniu powoduje około 6 000 000 ska trudno się dziwić, że zalecenie nie pal jest na pierwszym miejscu tzw. europejskiego kodeksu walki z rakiem rzuć, a ich nie może rzucić przynajmniej nie pal w Rozwiń » towarzystwie tych, którzy nie palą, bo cierpią nie tylko palący dym wydychany przez palaczy zawiera substancje rakotwórcze zbadań wynika, że w przypadku osób regularnie wdychając tych tzw. wtórny dym tytoniowy w pracy w domu ryzyko zachorowania na raka płuc jest dwukrotnie większa w porównaniu z osobami palącymi, które nie wdychają zgody, gdy przestajemy palić ryzyka typu nowotworów szybko się zmniejsza korzyści zdrowotne obserwuje się już po 5 latach zerwania z nauki i kolejne zalecenie kodeksu walki z rakiem to przestrzegać zasad prawidłowego sposobu żywienia sprowadza się tak naprawdę do jedzenia większej ilości różnych warzyw owoców i ograniczenia spożycia produktów zawierających tłuszcze zwierzęce, ale o tym więcej w następnym przewodników na zdrowie przypominam od poniedziałku do piątku po czternasty 35 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA