REKLAMA

Nie palmy starymi (ani nowymi) meblami!

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-10-12 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Czym palimy w piecu ? Paliwem do tego przeznaczonym. Ale nie tylko. Pomysłowy Dobromir działa. Są ciągle osoby, które nawet do nowego ekologicznego pieca potrafią wrzucić odpady meblowe. Zapach który się wówczas unosi jest bardzo charakterystyczny; ostry i drażniący. Palenie meblami jest w Polsce zakazane. Tak samo jak wykorzystanie do ogrzewania domu śmieci czy starych ubrań. Płyty meblowe są odpadem, który podlega Termicznemu Przekształcaniu Odpadów. Można to robić tylko w specjalnych spalarniach. Niestety mandat za trucie siebie i sąsiadów jest bardzo niski Maksymalna kwota, jaką zapłaci osoba przyłapana na spalaniu nieodpowiednich materiałów to 500 złotych. Można tez co prawda zapłacić grzywnę do 5 tysięcy zlotych, lecz żeby ją nałożyć, straż lub inny organ kontrolujący, musi skierować sprawę do sądu rejonowego.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska czy palimy w piecu paliwem do tego przeznaczonych, ale nie tylko pomysłowy Dobromir działa są ciągle osoby, które nawet do nowego ekologicznego pieca potrafią wrzucić odpady meblowe zapach, który się czas unosi jest bardzo charakterystyczny ostry drażniący palenie meblami jest w Polsce zakazany tak samo jak wykorzystanie do ogrzewania domu śmieci czy starych ubrań płyty meblowe są odpadem, który podlega termicznym przekształceniu Rozwiń » odpadów można to zrobić tylko w specjalnych spalarniach niestety mandat za trucie siebie sąsiadów jest bardzo niski maksymalna kwota, jaką zapłaci osoba przyłapana na spalaniu nieodpowiednich materiałów to 500zł może też co prawda zapłacić grzywnę do 5000zł lecz, żeby ją nałożyć straż lub inny organ kontrolujący musi skierować sprawę do Sądu Rejonowego przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku przed siódmą rano, a teraz zapraszam państwa na informacje Radia TOK FM przewodnik smogowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA