REKLAMA

Jak palenie meblami niszczy zdrowie

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-10-14 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

Są tacy, którzy ciągle do pieców wrzucają odpady meblowe. Z oszczędności, z głupoty. Jeśli nie przemawia do nich to, że palenie meblami niszczy kocioł, to może przemówią do nich argumenty zdrowotne. Wczoraj powiedziałam, jakie toksyczne substancje wydzielają się przy spalaniu płyt drewnopodobnych. Jedną z nich jest gaz jest o charakterystycznym, gryzącym zapachu – formaldehyd, zwany także aldehydem mrówkowym Rozwiń »

Działa on drażniąco na śluzówkę oczu, nosa i gardła i może prowadzić do powstawania powikłanych uszkodzeń tkanki płucnej lub obrzęku płuc.

Jednak to nie wszystko. Niektóre badania laboratoryjne sugerują, że formaldehyd może wpływać na układ limfatyczny i krwiotwórczy i powodować u ludzi białaczkę, zwłaszcza białaczkę szpikową.

Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem uznaje formaldehyd jako środek rakotwórczy.Trzeba jednak zauważyć, że większość badań bierze pod uwagę np. narażenie zawodowe na formaldehyd. Jego stężenia w wyniku spalania, czyli po wrzuceniu płyt meblowych do pieca mogą być znacznie wyższe.

Przypomnijmy: palenia mebli i wszelkich odpadów meblopodobnych jest nielegalne! Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska są tacy, którzy ciągle do pieców wrzucają odpady meblowe z oszczędności głupot jeśli nie przemawia do nich to, że palenie meblami niszczy kocią to może przemówi argument zdrowotny wczoraj powiedziałam, jakie toksyczne substancje wydzielają się przy spalaniu płyt drewnopodobnych jedną z nich jest gaz o charakterystycznym gryzący zapachu formaldehyd zwany także aldehydy mrówkowy działa drażniąco na śluzówkę oczu nosa gardła Rozwiń » może prowadzić do powstawania powikłanych uszkodzeń tkanki płucnej lub obrzęku płuc jednak nie wszystko niektóre badania laboratoryjne sugerują, że formaldehyd może wpływać na układ limfatyczny i krwiotwórczych i powodować u ludzi białaczkę, zwłaszcza białaczkę szpikową międzynarodowa agencja badań nad rakiem uznaje formaldehyd jako środek rakotwórczy trzeba jednak zauważyć, że większość badań bierze pod uwagę np. narażenie zawodowe na formaldehyd jego stężenia w wyniku spalania, czyli po wrzuceniu płyt meblowych do pieca mogą być znacznie wyższy przypomni palenie mebli i wszelkich odpadów mebla podobnych jest nielegalne przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku przed siódmą rano, a teraz zapraszam na informację po nich poranek Radia TOK FM przewodnik smogowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA