REKLAMA

Wpływ smogu na przebieg COVID -19

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-10-15 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:40 min.
Udostępnij:

Proste pytanie. Rozwiń »

Czy zanieczyszczenie powietrza zwiększa liczbę zgonów na CoVID 19 ?

Czujemy intuicyjne, że tak.

A co mówia liczby ?

Szacunki dla poszczególnych krajów pokazują, że zanieczyszczenie powietrza przyczyniło się np. do 29 proc. zgonów z powodu koronawirusa w Czechach, 28 proc. w Polsce, 27 proc. w Chinach i na Słowacji, 26 proc. w Niemczech, Austrii i Białorusi, 15 proc. we Włoszech i 14 w Wielkiej Brytanii.

Wynika z tego, że pewnej części przypadków śmierci na COVID-19 można byłoby uniknąć, gdyby ludność nie była narażona na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza.

Badania epidemiologiczne chińskich, amerykańskich i włoskich naukowców na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na rokowania Covid-19, a także informacje na temat zakażeń SARS w 2003 roku oraz wyniki naziemnych i satelitarnych pomiarów stężeń pyłów zawieszonych w różnych rejonach świata badacze pokazały, że zwiększenie w powietrzu tylko o 1 mikrogram na metr sześcienny pyłu zawieszonego PM2,5 wiąże się z 8 proc. wzrostem wskaźnika śmiertelności na COVID-19. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska proste pytanie czy zanieczyszczenie powietrza zwiększa liczbę zgonów na covid 19 przy intuicyjnie, że tak, a co mówią liczby szacunki dla poszczególnych krajów pokazują, że zanieczyszczenie powietrza przyczyniło się np. do 29% zgonów z powodu koronawirusa w Czechach 28% w Polsce 27% w Chinach na Słowacji 26% w Niemczech Austrii Białorusi 15% Włochy i 14 Wielkiej Brytanii wynika z tego, że pewnej części przypadków śmierci na covid Rozwiń » 19 można byłoby uniknąć, gdyby ludność nie była narażona na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza badania epidemiologiczne chińskich amerykańskich włoskich naukowców na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na rokowania covid 19, a także informacje na temat zakażeń sars-cov 2003 roku oraz wyniki naziemnych i satelitarnych pomiarów stężeń pyłów zawieszonych w różnych rejonach świata pokazały, że zwiększenie w powietrzu tylko o 1µg na metr sześcienny pyłu zawieszonego Pm 2,5 wiąże się z 8%owym wzrostem wskaźnika śmiertelności na covid-19 zapraszam na informację Radia TOK FM, a po nich poranek przewodnik smogowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA