REKLAMA

Rak piersi - kiedy większe ryzyko ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-10-15 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:36 min.
Udostępnij:

W październiku więcej niż w innym miesiącu mówi się o raku, a o raku piersi w szczególności, jako że jest to Miesiąc Świadomości Raka Piersi, Rozwiń »

Czy mamy jakiś wpływ na to że zachorujemy ?
Okazuje się, że w pewnej mierze tak

Ogólnie, kobiety, które rodziły dzieci, są bardziej chronione przed chorobą, bo prawdopodobieństwo rozwinięcia się raka piersi kobiet, które nie rodziły, jest trzykrotnie większe.

Wczesne pojawienie się miesiączki i późne wygaśnięcie cyklu menstruacyjnego zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi, jednak w sposób nieznaczny.

Czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania na raka piersi jest wiek pierwszej donoszonej ciąży. Urodzenie pierwszego dziecka ma wpływ na ostateczne ukształtowanie się nabłonka gruczołu mlekowego, co zmniejsza ryzyko raka piersi.
Kobiety, które nie rodziły lub przebyły pierwszą donoszoną ciążę po trzydziestym roku życia, mają dwa razy większe ryzyko zachorowania niż te, które przebyły ją przed dwudziestym rokiem życia.
Co ciekawe:
Największy wzrost ryzyka dotyczy kobiet które pierwszą donoszoną ciążą miały po 35. roku życia. W tej grupie jest ryzyko nawet wyższe niż tych kobiet, które w ogóle nie rodziły. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dobry Ewa Podolska w październiku więcej niż miesiąc mówi się ona, a rynku pierwszy w szczególności jako jest to miesiąc świadomości raka piersi czy mamy jakiś wpływ na to, że zachoruje okazuje się, że w pewnej mierze tak ogólnie kobiety, które rodziły dzieci są bardziej konny przed chorobą, bo prawdopodobieństwo rozwinięcia się raka piersi kobiet, które nie rodziły jest trzykrotnie większe w wczesne pojawienie się miesiączki późny Rozwiń » wygaśnięcie cyklu zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi jednak sposób nie znaczy czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania jest wiek pierwszej do noszony wciąż urodzenie pierwszego dziecka ma wpływ na ostateczne ukształtowanie się nabłonka gruczołu mlekowego co zmniejsza ryzyko raka piersi kobiety, które nie rodziny przed pierwszym naszym ludziom, że po trzydziestym roku życia mają 2× większe ryzyko zachorowania niż te, które przodują w dwudziestym rokiem życia co ciekawe największy wzrost ryzyka dotyczy kobiet, które pierwszą ciąże donosiły do 3005. roku życia w tej grupie jest nawet ryzyko wyższe niż po tych kobiet, które w ogóle nie wrócił przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po 1435 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA