REKLAMA

SIBO - leczenie

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
24-03-2021 14:30 (Powtórka: 28-10-2021)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

Wczoraj była mowa o SIBO – jest zespół rozrostu flory bakteryjnej jelita cienkiego. Istotą tej choroby jest przechodzenie bakterii typowych dla jelita grubego do jelita cienkiego. Tam powodują one zaburzenia trawienia oraz wchłaniania pokarmów zwłaszcza tłuszczów i witaminy B12. Wiele badań wykazało związek zespołu jelita nadwrażliwego z zaburzeniami w pracy flory bakteryjnej jelit, w tym również z SIBO. Bardzo często oba schorzenia występują w tym samym czasie. Jelito cienkie cięzko jest zbadać, nie ma jak się tam dostać. Można zastosować test oddechowy, badający stężenie dwóch gazów – wodoru i metanu, produkowanych przez bakterie. Ale jeśli mamy zaparcia, mierzenie stężenia metanu może nie dać jednoznacznych wyników. Nie wiemy więc zatem jakie dokładnie bakterie aktywne są w SIBO. Rozwiń »
Leczenie w tej chorobie polega na zastosowaniu odpowiedniej diety i zmiany stylu życia. Podaje się prebiotyki jak i probiotyki, także w postaci produktów spozywczych. Uwaga; chorzy mogą nie tolerować wszystkich szczepów bakterii. W cięzkich przypadkach konieczne jest zastosowanie antybiotykoterapii w celu zabicia szkodliwych bakterii.

Korzystałam z : „Jelito drażliwe. Leczenie dietą” , autor Hanna Stolińska Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
sponsorem programu jest dystrybutor suplementu diety probiotyków vivo miks przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry, czyli była mowa o sesji, bo jest to zespół rozrostu flory bakteryjnej jelita cienkiego istotą tej choroby jest przechodzenie bakterii typowych dla jelita grubego do jelita cienkiego tam powodują one zaburzenia trawienia oraz chronienia pokarmów, zwłaszcza tłuszczów witamin bez 12 wiele badań wykazało związek zespołu jelita nadwrażliwego zaburzeniami w pracy flory Rozwiń » bakteryjnej jelit w tym również, bo bardzo często oba schorzenia występują w tym samym czasie jelito cienkie ciężko jest zbadać mecze tam dostać można zastosować test oddechowy badający stężenie 2 gazu wodoru metanu produkowanych przez bakterie, ale jeśli mamy zaparcia mierzenie stężenia metanu może nie dać jednoznacznych wyników nie wiemy, więc za, jakie dokładnie bakterie aktywne są psy, bo decyzje w tej chorobie polega na zastosowaniu odpowiedniej diety zmiany stylu życia podaje się probiotyki jak i probiotyki także w postaci produktów spożywczych uwaga chorzy mogą nie tolerować wszystkich szczepów bakterii ciężkich przypadkach konieczne jest zastosowanie antybiotykoterapii w celu zabicia szkodliwych ba przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku w czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 60% taniej w promocji Black Friday!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA