REKLAMA

TOK360: Neo-KRS usunięta z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, prace nad akcyzą oraz ustawą o murze, kontrola dot. HIT

TOK360
Data emisji:
2021-10-28 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
18:58 min.
Udostępnij:

Komisja Europejska chce porozumienia z Polską w sprawie KPO - ale jej szefowa stawia pewne warunki. Premier mówi o kompromisowym rozwiązaniu w sprawie Izby Dyscyplinarnej, ale strona tego kompromisu - Zbigniew Ziobro - mówi o traktowaniu Polski przez KE na zasadach kolonialnych. Rozwiń »

Właśnie praworządność, o którą upomina się szefowa komisji europejskiej, a właściwie nieprzestrzeganie jej przez polskie władze, jest jednym z dwóch powodów nałożenia na Polskę kar przez Trybunał Sprawiedliwości Unii. O tym, co jako kraj powinniśmy w tej sytuacji zrobić mówiła w rozmowie z Adamem Ozgą w audycji Pierwsze Śniadanie w TOK-u mec. Sylwia Gregorczyk-Abram z Inicjatywy Wolne Sądy. Cała rozmowa do wysłuchania w Podcastach.

Posłowie pracują nad projektem ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej.

Sejm pracuje również nad projektem ustawy zakładającej podwyżkę akcyzy na alkohol i papierosy. W założeniu podwyżka ma poprawić zdrowie Polaków, ale w ocenie gościa audycji "A Teraz na poważnie" płonne nadzieje projektodawców. Cała rozmowa z byłym dyrektorem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztofem Brzózką oczywiście w Podcastach.

Protestujący medycy domagają się od resortu zdrowia działań na rzecz walki z IV falą pandemii koronawirusa.

Pracownicy ochrony zdrowia oczekują od rządu, by skierował policję do kontroli noszenia maseczek na przykład w galeriach handlowych. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA