REKLAMA

TOK360: Manifestacje po śmierci ciężarnej 30-latki, porozumienie dot. wycinki lasów, rząd zwleka z obostrzeniami

TOK360
Data emisji:
2021-11-02 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
15:58 min.
Udostępnij:

Ministerstwo Zdrowia zleca kontrole w szpitalu, w którym na sepsę zmarła pacjentka w 22 tyg. ciąży. Lekarze mieli zwlekać z aborcją. Rozwiń »

Kolejni ludzie trafiają do szpitali i umierają. Znów ma ruszyć szpital narodowy, Rząd wciąż zwleka z obostrzeniami.

Na początek szczyt klimatyczny w Glasgow i zawarte na nim przez ponad 110 krajów porozumienie w sprawie zatrzymania niekontrolowanej wycinki lasów. Dokument podpisały państwa na obszarze których znajduje się 85 procent światowych lasów. Między innymi Brazylia, Demokratyczna Republika Konga, Kanada, Rosja i Chiny. O ile np. premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson mówi o końcu wielkiej masakry piłą łańcuchową, to prezydenta Brazylii można określić mianem pierwszego drwala lasów Amazonii.

Dlatego przewodniczący Zespołu doradczego do spraw kryzysu klimatycznego przy prezesie Polskiej Akademii Nauk prof. Szymon Malinowski w rozmowie z Agnieszką Lichnerowicz w programie Światopodgląd studził optymizm. Cała rozmowa w Podcastach.

Organizacje pomocowe informowały ostatnio o kobiecie w ciązy , która w strefie stanu wyjątkowego kilkukrotnie była wypychana z Polski przez straż graniczną na białoruską stronę. Historię tej samej kobiety strażnicy oznaczyli hasztagiem "zawsze czujni" i słowami, że ukrywanie się przed strażą graniczną omal nie doprowadziło do tragedii. Patrol miał przypadkowo natrafić na grupę, w której kobieta właśnie urodziła dziecko.

Informacje o kolejnych ofiarach śmiertelnych na polsko-białoruskiej granicy niestety - wygląda na to są kwestią czasu. Aktywiści alarmują o coraz gorszym stanie migrantów. Wielu z nich choruje. A - zdarza się, że służby utrudniają pomaganie im. Jesteśmy zastraszani - mówiła w TOK FM Anna Dąbrowska z Grupy Granica. Cała rozmowa w Podcastach.

Dane z bieżącego tygodnia będą decydujące, by podejmować ewentualnie decyzje dotyczące wprowadzania nowych obostrzeń - informuje wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że ewentualne obostrzenia będą one miały raczej charakter lokalny. Tydzień temu szef Kraski, minister Adam Niedzielski mówił, że decydujące będą dane z poprzedniego tygodnia. Rada Medyczna od kilku tygodni rekomenduje wprowadzenie obostrzeń tam, gdzie sytuacja jest najpoważniejsza – mówił w weekend w TOK FM członek Rady profesor Krzysztof Simon (do odsłuchania w Podcastach.

Amerykanie głosują. W Wirginii i New Jersey odbywają się wybory na gubernatorów stanów. Burmistrzów wybierają natomiast m.in. mieszkańcy Bostonu i Nowego Jorku. - Szczególną uwagą cieszy się wyścig w Wirginii, gdzie republikański kandydat ma szansę na przełamanie zwycięskiej passy Demokratów - mówił w programie Światopodgląd Maciej Jarkowiec z Gazety Wyborczej. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA