REKLAMA

TOK360: RPP podwyższa stopy procentowe, rząd planuje rewolucję w Sądzie Najwyższym, codzienność na oddziałach covidowych

TOK360
Data emisji:
2021-11-03 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
19:31 min.
Udostępnij:

Rada Polityki Pieniężnej wyraźnie podwyższa stopy procentowe. Więcej niż spodziewali się analitycy. Rozwiń »

Najpierw jednak codzienność na błyskawicznie zapełniających się oddziałach covidowych.

Jeszcze jeden plan PiS-u i Solidarnej Polski, jak pozbyć się sędziów z Sądu Najwyższego.

I pytania do policji o bezpieczeństwo legalnej demonstracji na trasie nielegalnego marszu niepodległości.


Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kontrolę w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie. Sprawą zajmuje się rzecznik praw pacjenta i oczywiście prokuratura - to reakcje na śmierć 30-letniej pacjentki w szpitalu w Pszczynie. Z relacji rodziny kobiety wynika, że lekarze wstrzymywali się z usunięciem chorego płodu do czasu, aż przestanie bić serce. Po wstrząsie septycznym kobieta zmarła.

Szpital zapewnia w oświadczeniu, że wszystkie decyzje lekarskie podjęto z uwzględnieniem obowiązujących w Polsce przepisów prawa o przerywaniu ciąży.

Gościem Macieja Głogowskiego w Poranku Radia TOK FM był dr n. med. Maciej Socha ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku. Cała rozmowa oczywiście w Podcastach.


Demokraci w odwrocie. Republikanin Glenn Youngkin wygrał wybory na gubernatora stanu Wirginia. Stał się tym samym pierwszym kandydatem partii, który wygrał ogólnostanowy wyścig od ponad dekady.

Jeszcze miesiąc temu zdecydowanym faworytem wydawał się były gubernator Demokrata Terry McAuliffe. Wirginia jest stanem, który w ostatnich latach był stosunkowo bezpiecznym terenem dla Demokratów; w 2020 r. Biden wygrał tam z 10-punktową przewagą. Przez ostatnie 4 lata Demokraci mieli kontrolę nad stanową legislaturą.

Za słaby wynik obwiniany jest jednak ten, który stoi na czele demokratów - czyli prezydent Joe Biden. Mówił o tym w programie Światopodgląd amerykanista dr Piotr Tarczyński. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA