REKLAMA

TOK360: 15 tys. zakażeń, Polska oferuje Czechom 50 mln euro za zakończenie sporu o Turów, projekt ustawy ws. sędziów pokoju

TOK360
Data emisji:
2021-11-04 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
19:55 min.
Udostępnij:

Kolejny dzień i kolejny rekord liczby zakażeń. Tym razem wiadomo o 15 tysiącach kolejnych zakażonych osób. Na takie statystyki największy wpływ mają najsłabiej wyszczepione regiony. W czołówce niezmiennie Podhale. Rozwiń »

Matka ciężarnej, która zmarła w szpitalu w Pszczynie ujawniła ostatnie sms-y, jakie otrzymała od córki. W ocenie pełnomocnika rodziny - lekarze - czekając na obumarcie płodu, nie podjęli działań, które mogłyby uratować życie kobiety.

Będzie zawiadomienie do Międzynarodowego Trybunału Karnego przeciwko ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi krajowemu. To z powodu prześladowania polityków opozycji i zatrzymywaniu osób na protestach.

Do Sejmu wpłynął prezydencki projekt ustawy ws. sędziów pokoju. Prace nad nim od wiosny prowadził zespół pod kierownictwem prof. Piotra Kruszyńskiego, w wyniku rozmów Pawła Kukiza z prezydentem. To bowiem jedna ze sztandarowych propozycji programowych Kukiz'15.
Ideą projektu - jak podkreśla Andrzej Duda - jest zbliżenie wymiaru sprawiedliwości do obywatela - i zwiększenie szacunku do wymiaru sprawiedliwości. Ale nie u wszystkich ten projekt budzi entuzjazm. Krzysztof Paszyk z PSL w Wywiadzie Politycznym w TOK FM przypomniał, że PSL ma własny, już złożony projekt ustawy o sędziach pokoju, jeszcze z czasów, gdy stronnictwo współpracowało z Kukiz‘15. Cała rozmowa w Podcastach.

Dyslokacja wojsk na niekorzyść Polski a nawet sankcje na Polskę i Węgry. O takich możliwych działaniach amerykańskiej administracji można było usłyszeć podczas wczorajszej debaty w Kongresie, która poświęcona była stanowi demokracji w obu państwach. O możliwych scenariuszach w sytuacji, gdy nadal będzie ograniczana wolność mediów - i nadal rządy będą podążały w kierunku autorytarnym - mówiła zastępczyni sekretarza stanu ds. Europy w administracji George'a Busha, Heather Conley. Debatę ocenił w programie Światopodgląd Michał Baranowski z German Marshall Fund. Cała rozmowa w aplikacji i na stronie tokfm.pl. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA