REKLAMA

TOK360: Spór o Turów trwa, porozumienie MZ z medykami - tyle że nie z tymi z białego miasteczka, sędzia TK kandydatem do TSUE

TOK360
Data emisji:
2021-11-05 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
20:17 min.
Udostępnij:

Dyrekcja szpitala w Pszczynie zawiesiła lekarzy, którzy dyżurowali w czasie pobytu w placówce zmarłej 30-latki. Pani Iza trafiła do szpitala w 22. tygodniu ciąży, kiedy odeszły jej wody płodowe. Lekarze mieli czekać na obumarcie płodu, u którego już wcześniej stwierdzono wady rozwojowe. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego. Rozwiń »

Mec. Jolanta Budzowska była gościem dzisiejszego Poranka radia TOK FM. W rozmowie z gospodynią audycji Dominiką Wielowieyską mówiła o postępach w prowadzonym w tej sprawie śledztwie. Cała rozmowa w Podcastach.

O te surowe przepisy - także w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska pytała Artura Sobonia posła Prawa i Sprawiedliwości i sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
Gość Dominiki Wielowieyskiej podkreślił, że sprawa musi być dokładnie wyjaśniona. Audycję można znaleźć na tokfm.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Były wielkie oczekiwania - ale porozumienia z Czechami w sprawie kopalni w Turowie - wciąż nie ma. Obie strony oświadczyły po spotkaniu, że potrzebują więcej czasu. Chociaż, jak informowaliśmy wczoraj w TOK 360 - wiadomo jaki kształt będzie miało porozumienie. Według nieoficjalnych informacji Politico - Polska w ramach zgody proponuje Czechom aż 50 milionów euro. Ale w Czechach nie ma jeszcze nowego rządu, a rozmowy toczyły się z ustępującym gabinetem. Co mogą postanowić Czesi - przewidywał w TOK FM Martin Ehl. Cała rozmowa w Podcastach.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 15 900 przypadków zakażenia koronawirusem, co stanowi kolejny rekord 4 fali. W Lubelskiem mamy ponad dwa razy więcej zakażeń SARS-CoV-2 niż rok temu o tej porze.
Jako złą - ocenił sytuację w swoim regionie wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Tam pacjentów przybywa pacjentów w szpitalach przybywa gwałtowniej niż dotychczas.
Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że obecna strategia w walce z koronawirusem różni się od poprzednich, m.in. tym, że wcześniej nie było szczepionek
Także procent populacji, który już przechorował covid, był stosunkowo niski. Ale nie jest też na tyle wysoki, by rezygnować z obostrzeń. Co przypomniała w TOK FM Małgorzata Solecka - dziennikarka portalu Medycyna Praktyczna i miesięcznika "Służba Zdrowia". Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Black Weeks w TOK FM Premium to 60% zniżki na wszystkie pakiety. Podcasty i Radio TOK FM bez reklam w najniższej cenie w roku! Poznaj nowy pakiet "RAZEM" dla 3 osób.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA