REKLAMA

Mamy nowe normy jakości powietrza

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-11-08 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:51 min.
Udostępnij:

Od kilku lat w naszym świecie pojawiło się pojęcie normy pyłów zawieszonych. Normy jakości powietrza. To informacja o tym, jak bardzo owe normy zostały przekroczone uświadamia nam, w jakim zanieczyszczonym środowisku żyjemy. Teraz zaszła zmiana. Nie, nie – smog nie znikł, powietrze się spektakularnie nie poprawiło. Można nawet powiedzieć, że w pewien sposób się pogorszyło. Rozwiń »
Nie fizycznie. Po prostu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podniosła poprzeczkę w kwestii poprawy jakości powietrza. Po 15 latach od ostatniej aktualizacji globalnych wytycznych dotyczących jakości powietrza, WHO opublikowało nowe, bardziej restrykcyjne normy.
Poprzednie wytyczne WHO pochodziły z roku 2005. Najnowsze badania i rosnąca liczba dowodów naukowych dotyczących wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie sprawiły, że WHO zdecydowało o podwyższeniu standardów jakości powietrza.
 
W przypadku PM2.5 roczny standard został zaostrzony, aż dwukrotnie (z 10 na 5 µg/m3), a dla dwutlenku azotu – czterokrotnie (z 40 na 10 µg/m3).

Sponsorem programu jest Electrolux, szwedzki producent oczyszczaczy powietrza z filtrami antywirusowymi. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA