REKLAMA

TOK360: Tysiące migrantów przy granicy, ETPCz o Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, nowe obostrzenia w Austrii

TOK360
Data emisji:
2021-11-08 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
16:33 min.
Udostępnij:

Tysiące migrantów na polsko-białoruskim pograniczu . Według polskich służb - także próby forsowania granicy. Prezydent Andrzej Duda nie wyklucza zwołania w związku z kryzysem na granicy Rady Bezpieczeństwa Narodowego Rozwiń »

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych nie spełnia standardów niezależnego sądu - uznał ETPCz. Z wyrokiem nie zgadza się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który już zapowiedział, że skieruje jutro do Trybunału Konstytucyjnego - jak to określił - „odpowiedni wniosek".

Austriackie kina, teatry, fryzjerzy, siłownie czy stadiony zamykają się dla niezaszczepionych. Obostrzenia także w innych państwach, a w Polsce wciąż bez nowych obostrzeń.

Nie ma wątpliwości, że kryzys na granicy jest efektem wrogich działań ze strony białoruskiego dyktatora. O tym, jaki chce osiągnąć cel, mówiła w TOK FM Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Cała rozmowa w Podcastach.

Działająca w Sądzie Najwyższym Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych nie spełnia standardów niezależnego sądu - tak uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka. Trybunał rozpatrywał skargę złożoną przez dwoje polskich sędziów - Monikę Dolińską-Ficek i Artura Ozimka. Decyzję ETPC skomentowała mec. Sylwia Gregorczyk-Abram z Inicjatywy Wolne Sądy, współautorka podcastu „Na prawo patrz” w TOK FM. Cała rozmowa w Podcastach.

Dyrekcja szpitala w Pszczynie, gdzie zmarła 30-letnia ciężarna, odniosła się do sprawy zawieszenia dwóch lekarzy, którzy pełnili w tym czasie dyżury na oddziale. Dyrektor Marcin Leśniewski napisał, że w szpitalu przestrzegane są wszystkie standardy postępowania zaprezentowane przez Ministerstwo Zdrowia, a nienaruszalność tajemnicy lekarskiej nigdy nie pozwoli szpitalowi na publiczną obronę przed fałszywymi oskarżeniami w mowie nienawiści.

Jednak presja wywierana przez bezkarnie krzywdzące opinie - czytamy dalej w komunikacie - może mieć wpływ na decyzje lekarskie, w związku z tym, dla dobra pacjentek i bezpieczeństwa lekarzy, kontrakty lekarzy zostały zawieszone.

W miniony weekend w całej Polsce zorganizowano marsze dla Izy - pod hasłem "Ani jednej więcej". Do tego tematu wróciliśmy w audycji „A teraz na poważnie” w TOK FM. Gościem Mikołaja Lizuta była Klementyna Suchanow z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Rozmowa na ten temat w podcastach na tokfm.pl i w naszej aplikacji mobilnej. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA