REKLAMA

Dlaczego WHO – Światowa Organizacja Zdrowia 22 września opublikowała nowe wtyczne dotyczące jakości powietrza ?

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-11-09 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:42 min.
Udostępnij:

Odpowiedź jest prosta. Wiemy znacznie więcej niż 15 lat temu, gdy pojawiły się poprzednie wytyczne. W międzyczasie ukazały się wyniki nowych badań naukowych i raporty organizacji prośrodowiskowych, czy też powiązanych z sektorem zdrowia. Rozwiń »

Eksperci WHO przeanalizowali ponad 500 artykułów naukowych opisujących wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie i życie człowieka. Dziś istnieje znacznie więcej dowodów naukowych pokazujących, w jaki sposób zanieczyszczenie powietrza wpływa na różne aspekty zdrowia w jeszcze niższych stężeniach niż wcześniej sądzono.

A jaka jest rola wytycznych WHO?

Nie są obowiazujacym prawem. Kierowane są jednak do światowych decydentów, jako oparte na dowodach narzędzie odniesienia, które pomóc ma w ustalaniu prawnie wiążących norm i celów w zakresie zarządzania jakością powietrza. Mogą być również wykorzystywane jako narzędzie w celu ochrony zdrowia publicznego przed zanieczyszczeniem powietrza, na przykład przez społeczeństwo obywatelskie i grupy akademickie – wskazuje Światowa Organizacja Zdrowia. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA