REKLAMA

TOK360: Marsz Niepodległości uroczystością państwową, debata w Sejmie o sytuacji przy granicy, rozprawa w TSUE dot. Turowa

TOK360
Data emisji:
2021-11-09 18:20
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
18:42 min.
Udostępnij:

Specjalne posiedzenie Sejmu. To informacja rządu na temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Rozwiń »

Marsz Niepodległości będzie miał charakter państwowy. Pełna odpowiedzialność za Marsz Niepodległości jest na barkach rządzących - odpowiada prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W debacie pojawiał się wątek umiędzynarodowienia sytuacji na granicy. Rząd broni się przed tym jak może, ale można to zrobić m.in zwracając się o pomoc do Frontexu – o czym mówił dr hab. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Cała rozmowa w Podcastach.

Ostatniej doby zmarło 220 osób, a już ponad 11 tysięcy pacjentów z Covid-19 leży w szpitalach.
Od wczoraj przybyło ponad 13,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem. Czwarta fala pandemii jest inna od poprzednich, do szpitali trafia bardzo dużo pacjentów, choć mniej niż wiosną. Różnica jest jednak taka, że są w dużo cięższym stanie – mówiła w Poranku Radia TOK FM Magda Wiśniewska, kierowniczka szpitala tymczasowego w Szczecinie. Cała rozmowa w Podcastach.

Przy globalnym wzroście temperatury o 2 st. C miliard ludzi znajdzie się w strefie ekstremalnych, zagrażających życiu upałów – informuje "The Guardian", przekazując ostrzeżenie narodowego serwisu meteorologicznego Wielkiej Brytanii, Met Office.

Wyniki badań przedstawione podczas szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow wskazują na realny 15-krotny wzrost liczby ludności eksponowanej na zabójczo wysokie temperatury. Gdyby globalne temperatury wzrosły o 4 st. C połowa światowej populacji znalazłaby się w stanie zagrożenia morderczymi upałami

Kraje tropikalne - w tym Brazylia, Indie i Etiopia - są wymieniane najczęściej wśród państw zagrożonych w najwyższym stopniu „stresem cieplnym”.Według badań z 2018 roku Nizina Północnochińska, jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi, będący najważniejszym regionem produkcji żywności w Chinach, może stać się kolejną śmiercionośną strefą.

Szczyt klimatyczny w Glasgow wkracza w decydującą fazę. Niezależnym organizacjom działającym na rzecz klimatu nie podoba się rozmywanie przez rządy odpowiedzialności za klimat mówiła w programie „A teraz na poważnie” Katarzyna Guzek, Greenpeace Polska. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA