REKLAMA

22 września WHO opublikowała nowe wytyczne dotyczące jakości powietrza

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-11-10 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:56 min.
Udostępnij:

Bardziej restrykcyjne. To co kilka lat temu uznawano za dopuszczalne, dziś już takim nie jest. Dlaczego? Po prostu wiemy więcej o szkodliwości smogu. Jaka dokładnie nastąpiła zmiana ? Rozwiń »

Dopuszczalne poziomy pyłu zawieszonego PM2,5, uznawanego za najbardziej szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenie, zaostrzone zostały dwukrotnie. Zgodnie z nowymi wytycznymi, maksymalna norma w ciągu roku nie powinna przekraczać 5 µg/m³ (dotąd 10 µg/m³). Dopuszczalne stężenie dobowe PM2,5 nie powinno natomiast przekraczać 15 µg/m³ (dotąd 25 µg/m³). W przypadku NO2–rekomendowane poziomy zaostrzono czterokrotnie (zalecana roczna norma nie powinna przekraczać 10 µg/m³ - dotąd 40 µg/m³). Dla NO2 ustalono ponadto normę dobową – 25 µg/m³. Warto przypomnieć, że w lutym br. Komisja Europejska wskazywała, że roczne wartości dopuszczalne NO2 zostały w Polsce przekroczone w czterech aglomeracjach - warszawskiej, krakowskiej, wrocławskiej i górnośląskiej a środki wprowadzone w celu wyeliminowania przekroczeń NO2 nie są wystarczające. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej! Dostęp do nagradzanych podcastów, wszystkich audycji z anteny oraz Radio TOK FM bez reklam w świątecznej zniżce.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA