REKLAMA

TOK360: 18,5 tys. nowych zakażeń, 2,5 mld euro kary dla Google’a, poradnik policji dla dziennikarzy przed Marszem Niepodległości

TOK360
Data emisji:
2021-11-10 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
18:51 min.
Udostępnij:

Jutro Święto Niepodległości, a z tej okazji uroczystość państwowa, przed którą szef MSWiA nie wprost, ale apeluje do uczestników, żeby nie atakowali policji. Rozwiń »

- Zgadzamy się z prezydentem Bidenem, że kryzys na granicy jest atakiem autorytarnego reżimu - mówi po rozmowie z amerykańskim prezydentem szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Polska powoli zwraca się o pomoc do sojuszników.

To nie są żarty. 18,5 tys nowych zakażeń - to tylko te wykryte - zmarło 269 osób. Planu obostrzeń brak.

Z mieszanymi uczuciami przyjęto opublikowany projekt deklaracji z trwającej w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 - podtrzymano w nim cel, jakim jest ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5 st. C., ale zdaniem krytyków, zbyt mało jest konkretów.

W liczącym siedem stron dokumencie wzywa się kraje do wzmocnienia swoich celów redukcji emisji dwutlenku węgla do końca 2022 roku. Napisano także, że kraje powinny przedstawić długoterminowe strategie osiągnięcia zerowej emisji netto do końca przyszłego roku. W dokumencie wezwano również kraje do przyspieszenia wycofywania węgla i subsydiów dla paliw kopalnych. Dokument mówi, że kraje najbardziej narażone na skutki globalnego ocieplenia muszą otrzymać większą pomoc finansową, aby poradzić sobie z nimi.

- Dziś do Glasgow powrócił brytyjski premier Boris Johnson, który ma nadzieję w ten sposób skłonić negocjatorów do bardziej intensywnych wysiłków w ostatnich dniach COP26 - mówiła w ATNP Lidia Wojtal, była polska negocjatorka klimatyczna. Cała rozmowa w Podcastach.

Sąd UE orzekł, że Google nadużył dominującej pozycji na rynku, faworyzując własną usługę porównywania cen i ma zapłacić blisko 2,5 mld euro kary. To, co nie brzmi groźnie w tym sformułowaniu, nabiera całkiem niebezpiecznych kształtów w opisie Jana Zygmuntowskiego, wykładowcy Akademii Leona Koźminskiego, który był gościem Jakuba Janiszewskiego w programie Połączenie. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA