REKLAMA

TOK360: Pogłębia się kryzys na polsko-białoruskim pograniczu, dwa kolejne leki na COVID-19, projekt ustawy o obronie ojczyzny

TOK360
Data emisji:
2021-11-12 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
16:52 min.
Udostępnij:

Kolejne grupy migrantów koczują przy polsko-białoruskiej granicy. Polskie służby informują o budowie po białoruskiej stronie obozu migrantów - i o kolejnych prowokacjach. Ktoś od strony białoruskiej miał kierować wiązkę lasera w stronę polskich pograniczników. Rozwiń »

25 milionów euro, ale nie na budowę muru. Propozycja Komisji Europejskiej rozmija się z polskimi oczekiwaniami, a w tle kolejne groźby Łukaszenki - między innymi o odcięciu dla Europy dostaw gazu.

Ronapreve i Regkirona - to dwa kolejne już po Remdesivirze leki, które wczoraj zatwierdził Komitet Europejskiej Agencji Leków.

Pogłębia się kryzys na polsko-białoruskim pograniczu. Według podlaskiej służby granicznej w pobliżu Kuźnicy koczuje około tysiąca osób. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - po stronie białoruskiej - trwają przygotowania do stworzenia dużego obozu migrantów. Mają w tym pomagać białoruskie służby, które dowożą niezbędne materiały.

Pogranicznicy opublikowali także film, na którym widać wiązkę lasera kierowaną w polską stronę przez - jak twierdzą funkcjonariusze - ich białoruskich odpowiedników. W ocenie służby granicznej to mogła być próba oślepienia polskich strażników.

Co właściwie Aleksander Łukaszenka chce osiągnąć, kierując migrantów w stronę Polski? O możliwych scenariuszach mówił w Poranku Radia TOK FM były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Całą rozmowę znajdą państwo w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA