REKLAMA

TOK360: Ustawa o ochronie granicy państwowej, TSUE krytycznie o sposobie delegacji sędziów, Narodowy znów będzie szpitalem

TOK360
Data emisji:
2021-11-16 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
17:38 min.
Udostępnij:

To bezprawne przedłużenie stanu wyjątkowego - przekonują posłowie opozycji, przez Sejm w błyskawicznym tempie, i po nocy przepychana będzie ustawa o ochronie granicy państwowej. Rozwiń »

Kolejny wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie po myśli polskiego rządu. Tym razem dotyczy przepisów, które pozwalają ministrowi sprawiedliwości przenosić sędziów jak tylko chce.

Po meczu z Węgrami na stadion narodowy mogą wrócić łóżka dla chorych. Szpital tymczasowy ruszy za 10 dni.


Minister sprawiedliwości ma zbyt duże uprawnienia w kwestii delegowania sędziów do sądów wyższej instancji i odwoływania ich z delegacji. I to bez jasnych i publicznych kryteriów. Tak orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odnosząc się do przypadków takich jak na przykład sędziego Pawła Juszczyszyna, który podpadł i został z delegacji odwołany - zamiast w sądzie okręgowym zaczął orzekać w rejonowym.

Tylko.... co z tego skoro postępowanie polskich władz w sprawie wyroków TSUE właściwie jest ostatnio podobne. Mówił o tym w programie „A teraz na poważnie” prof. Robert Grzeszczak. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA